Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az alábbi esetben is elveszik...

Az alábbi esetben is elveszik a gyedet?

Figyelt kérdés

Bölcsibe kezdtük el a beszokatást, mert elkezdtem járni felnőtt képzésre, ahol a gyakorlati helyen adnak majd munkát, mivel korábban munkaerő kölcsönző cégtől voltam. Most már passzív gyeden vagyok, a munkaerő kölcsönző cég csak kifizető hely. A védőnő adott igazolást, az apja a lányunknak a rendőrségen dolgozik.

Megijedtem, mert azt olvastam, elveszik a gyedet anyától, ha nem dolgozik.

Apuka nevén is lehet bölcsis a gyerek?

Vagy csak anyukáén?

Teljesen összezavarodtam, mert rajta vagyok a munkakeresésen, ezért is kezdtem el a fizetős tanfolyamot, amit nem tudok folytatni, ha meg megszüntetik a gyest.. bunkó hozzászólásokat nem kérek, köszönöm, aki válaszol!


2019. febr. 3. 13:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*ha megszüntetik a gyedet
2019. febr. 3. 13:32
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor lehet bölcsi mellett gyedet folyósítani, ha dolgozol. Ez tény.

Igen, elvehetik (bármikor visszafizettethetik veled kamatostul).

Igen, járható út, hogy átadd a gyedet a férjednek.

2019. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És ez hogy működik?
2019. febr. 3. 13:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Még 5 hónapom van a gyedből...
2019. febr. 3. 13:51
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Na, hogy. Te lemonodod, ő igényli.
2019. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát jó azt gondoltam, de így fél időben is engedik?
2019. febr. 3. 14:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Termèszetesen.
2019. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Arra viszont ügyelj, hogy ha átadod a GYED-et, akkor te nem leszel biztosított, így az egészségbiztosítási járulékot magad után fizetni kell, amíg nem lesz munkád. Elvileg a jogviszony megszűnése után 45 napig még OK a biztosítás, de nem tudom, hogy ez a passzív GYED-nél is így van-e, valószínűleg igen (talán hozzártőbb meg tudja mondani pontosan).
2019. febr. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 babyboom567 ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a bölcsiben nem kértek munkáltatóit?

Nálunk a beiratkozáshoz is kérték apától anyától.Vagy szándéknyilatkozatot, hogy xy cég xy időponttól(ez a bölcsi kezdés napja) felvesz dolgozni.

És igen apa átveheti a gyedet DE csak akkor ha szülés ELŐTT ő saját jogon megszerezte a jogosultságot.

És fizetned kell a tb-det magad után.

2019. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Végül nem lesz bölcsis csak júniustól.
2019. febr. 6. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!