Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyermeknevelési kedvezményre...

Gyermeknevelési kedvezményre jogosult vagyok?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a gyerek apjával, de én anyámék lakcímén vagyok és nem hazasodtunk még össze.

A gyerek is anyámékhoz van bejelentve (mondjuk azt át fogjuk íratni, mivel az orvosok nézték be). 20 hónapos. Májusban lesz 2 éves. Gyessel együtt folyósítható ill, ha visszamegyek dolgozni?


2019. febr. 6. 19:12
 1/9 A kérdező kommentje:
És mennyi ez az összeg, mert az nem volt világos.
2019. febr. 6. 19:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan? Adókedezmény? A gyesből nem adózol.
2019. febr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen hogy gyermeknevelèsi kedvezmèny nem lètezik. Esetleg a gyermekvèdelmi kedvezmènyre gondolsz?
2019. febr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen :D

Csak elírtam.

2019. febr. 7. 09:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Másrészt ez nem konkrét összeg, a gyermek kap ingyenes étkezést óvodában, iskolában, középiskolában már csak 50%-os kedvezményt, évente bírálják felül."A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultság megállapításának célja annak igazolása, hogy a gyermek szociális helyzete alapján jogosult: – az ingyenes, vagy kedvezményes intézményi gyermekétkezésre, egyéb feltétel teljesülése esetén – a szünidei gyermekétkezésre, – természetbeni támogatásra (augusztus, november hónapban) – egyéb kedvezmény igénybevételére." Ez a bizonyos természetbeni évi két alkalommal Erzsébet utalvány, általában 6000 ft/gyerek. Tehát ezt kapnád évente kétszer és slussz passz, lévén még otthon van a gyerek, így az ingyenes étkezés nem játszik, óvodában meg már a legtöbbjük ingyen étkezik amúgy is. Hovatovább az igénylése nem bemondásra megy. A háztartás összjövedelmét nézik, ergo nálatok a párod jövedelme a te gyeseddel, családi pótlékoddal kiegészítve már valószínűleg fölötte lenne annak az összegnek, ami alatt jár, az összjövedelmet kell osztani hárommal. Konkréten a szabály:"a gyermeket gondozó családban az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg:

az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (2019-ben 28.500 Ft) – 145%-át ( jelenleg 41.325 Ft), ha a gyermeket egyedülálló szülő, illetve más törvényes képviselő gondozza, vagy ha a gyermek tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos, vagy ha a nagykorúvá vált gyermek megfelel az 1997. évi XXXI törvény 20. § (2) bekezdésében foglalt feltételeknek (lásd későbbiekben részletesen)

az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 135%-át – jelenleg 38.475 Ft – az a) pont alá nem tartozó esetben. "

Persze mondhatnád, hogy egyedülálló anya vagy, ez esetben viszont kérnének tőled bírósági jegyzőkönyvet arról, hogy a gyermek nálad van elhelyezve, illetve a megállapított gyermektartás összegéről, (nem fizetés esetében a behajtás kezdeményezéséről). Azt nem fogják bemondásra elfogadni, hogy te magad neveled, ez esetben elvárható tőled, hogy ennek tényét igazold, amit ugye nem fogsz tudni jelen esetben, hiszen együtt éltek. Alapon kell egy egyedülállósági nyilatkozat és e mellé szokták ugye kérni a bírósági határozatot. Alapon is elvárás azoktól, akik maguk maradnak, hogy előbb bíróságilag rendezzék a helyzetüket és ha a megállapított tartással kiegészítve sem elég az összbevétel, akkor folyamodjék a gondozó szülő egyéb támogatáshoz. De mondom, ettől függetlenül sem lenne sok értelme egy 20 hónapos gyereknél, lévén jellegéből adódóan elsősorban az ingyenes étkeztetésre fókuszál és nem pénzbeli ellátásra jogosít, az évi kétszeri gyermekvédelmi Erzsébet utalványt kivéve. Amennyiben viszont az igényléskor még a szüleidhez lennél bejelentve, akkor annak a háztartásnak vennék az összjövedelmét, persze ott lehet nyilatkozni, hogy külön háztartást vezetsz és nem támogatnak anyagilag, ez esetben is viszont életbe lép amit fenn írtam, hogy a gyermek után járó gyermektartást és az elhelyezést igazolnod kellene.

2019. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az nem ad jogosultságot, hogy más lakcímre vagy bejelentve az apával. Az a jogosult, aki a szociális helyzete alapján rászorul. Nèzik a család 1 főre eső jövedelmèt, (ha jól emlèkszem olyan 39e alatt kell lennie) ha papíron a szüleiddel èlsz, akkor az ő jövedelmüket is bele számít.

Amúgy nem nagy összegről van szó, èvente 2 alkalommal adnak párezer Ft támogatást, de lehet, hogy azt is erzsèbet utalvány formájában, ezt pontosan nem tudom. Keress rá.

2019. febr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja, értem hát akkor offos. :)
2019. febr. 7. 11:24
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Ha te anyádékhoz vagy bejelentve, akkor a gyereknek is oda kell bejelentve lennie. Valakitől azt hallottam ez a törvény.

2. Gyermekvédelmi kedvezmény szociális alapon jár(hat), nem tudom pontosan de kb 30 ezer Ft/fő alatti jövedelemnél jár. Másrészt kétszer egy evben 5000 forintos Erzsébet utalvány az egész támogatás, meg ingyenes étkezés iskolában, óvodában, de lehet az meg már alapból ingyenes, legalábbis mintha láttam volna ilyen plakátokat.

2019. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha papíron a szüleidnél élsz, akkor az ő jövedelmük nem számít bele semmibe, a jövedelemnél egy HÁZTARTÁSBAN élők jövedelme számít, nem az egy lakásban élők. Vannak akik albérletben többen élnek együtt, nem lesz közös a jövedelmük és nem kell főbérlőtől jövedelemigazolás ha te bölcsödébe akarod iratni a gyereked vagy ösztöndíj kell neki. Szóval attól hogy közös a lakás a háztartás még külön.
2019. febr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!