Ilyen esetben jár a gyet?

Figyelt kérdés

Van 3 kiskorú gyermekem. A legkisebb 4 éves,viszont a közèpső tartósan beteg,ezért kiemelt családipótlékot és gyest kapok utána. A nagy most 13 éves. A kerdesem lényegében annyi,hogy a középső gyermekem miatti juttatások befolyásolják-e ha gyetet szeretnék igényelni.

Köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 15. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jár, mivel gyesen vagy. A kettő kizárja egymást, vagy ez, vagy az.
2019. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A gyed extra miatt nem zárja ki egymást. Annyi a megkötés, hogy csak az egyik szülő veheti igénybe az ellátásokat. tehát nincs olyan, hogy anyuka gyeten, apuka egy gyerekkel gyesen.
2019. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A gyed extra nevű törvény szerint az ellátások és a munka mehet egyszerre, 2 ellátásra nem vonatkozik.


[link]


Van-e lehetőség, hogy egyidejűleg az egyik szülő GYES-t, a másik szülő GYET-et kapjon?

Ha a szülők egyidejűleg a közös háztartásban élő több gyermek után lennének jogosultak GYET-re és GYES-re is, az ellátást választásuk szerint csak egy jogcímen és csak az egyik szülő veheti igénybe. Arra tehát nincs lehetőség, hogy az egyik szülő GYET-ben, a másik GYES-ben részesüljön.

2019. febr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Bár igaz kaptam egy nemet és egy igent. Így még most sem tudom konkrétan. Megpróbáltam utána nézni,de minden oldalon mást írnak.

A gyes az én nevemen van,és a gyetet is én igényelném.

2019. febr. 15. 12:14
 5/8 A kérdező kommentje:
4 órában eddig is dolgoztam. Mivel írtam hogy az egyik gyermek beteg,ezért csak 8-12ig van óvodában. Ez idő alatt dolgozom. Az apuka teljes állásban dogozik.
2019. febr. 15. 12:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb ha felhívod a hivatalos szervet és ott pontosan megmondják, nem ? Szerintem ez nem olyan kérdés amit itt kell kérdezni mi van ha kaphatnál és most vesztesz?
2019. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A gyed extra nevű törvény szerint az ellátások és a munka mehet egyszerre, 2 ellátásra nem vonatkozik."


Ez így nem igaz. Akinek 2 gyereke van, aki 3 év alatti, az kérhet csedet a kicsire, és gyedet a nagyra. Vagy gyedet a kicsire, és gyest a nagyra. Lehet két ellátás, csak mindkettőt ugyanannak a szülőnek kell igénybe vennie.


Kérdező: sajnos a gyet nem igényelhető együtt gyessel. De azért kérdezz meg egy kormányhivatalt, ahol az igénylést is intézik, talán ők biztosabb választ tudnak adni.

2019. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben akkor felhívom a MÁK-ot,és megkérdezem öket.
2019. febr. 15. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!