Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt, CSED alatt ki...

Táppénz alatt, CSED alatt ki utalja majd a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye helyzet alakult ki munkahelyen. Kft-nél dolgozom, 25 hetes vagyok, nyilatkoztam időben, hogy havonta, a munkáltatótól szeretném megkapni az adókedvezményt (betöltött 91. naptól). A bérpapíron meg is jelent, de azóta sem sikerült kibulizni, hogy bérpapír szerint fizessenek. Idős néni intézi, hajtja, hogy az nem jár (mert itt mindenki visszaigényli, ezt nem tudtam). Keveri a családi pótlékkal.

Meg fogom kapni, szóltam a főnöknek, hogy nem érti a néni (édesanyja egyébként), kiröhögte, ide fogja adni egyben a kimaradt hónapok különbözetét, 100% a bizalom, nem lesz gond.


Lényeg a lényegben, a terhesség végén 1 hó táppénzre szeretnék menni, majd megkezdeném 28 nappal a kiírt előtt a CSED-et. Nyilatkozzak újra, hogy mégsem kérem havonta az adókedvezményt, aztán majd visszaigénylem, vagy a CSED-et, GYED-et már nem a munkáltató utalja?


Eddig készpénzben fizettek egyébként.


Bocsánat, ha zavaros, első baba, nem intéztem még ezeket, nem látom át teljesen a rendszert.


2019. febr. 20. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdjük az elején! Mit fizetnek készpénzben? Mert ha a fizud, akkor nagy eséllyel be sem vagy jelentve, így senki sem fog csedet fizetni. Hogy nyilatkoztál? Férjed is aláírta?
2019. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csedet nagyrészt az állam utalja, azoknak, akik önkorményzatnál, hivatalban, stb dolgoznak, és kifizető hely a munkahelyük, azoknak a cég, de nálad szerintem nem ez a szitu, szerintem te majd az államtól fogod kapni
2019. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Be vagyok jelentve, itt dolgozom 8 éve, azért kp, mert ez egy kis- és nagykereskedelem és rengeteg a kp-s vevő.

Férjem is aláírta persze, egyszerűbbnek tűnt így, de mégsem :) A könyveló simán intézte, bérpapíron rajta van, csak a nagymama, aki borítékol nem fogadja el, hogy egy tizessel többet kell adnia :) Kicsit kőfejű már szegény. Mindegy, ahogy írtam, ezzel nem lesz gond, megkapom.


A cég tuti nem kifizetőhely, így ha jól értem, akkor a MÁK fog utalni, abban benne lesz a csed az adókedvezménnyel, nem a munkáltatónál kell plusz köröket futni. Kicsit bénák szegények, de becsületesek.

2019. febr. 20. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
A CSED-nél majd újra kell kérned az adókedvezményt a kifizetőnél (azt hiszem az OEP utalja). Nem kell lemondani a munkahelyeden, de nem kerül át automatikusan az új kifizetőhöz. Táppénz alatt is így van.
2019. febr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 20. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!