Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Honnan tudom, hogy utalják e...

Honnan tudom, hogy utalják e az adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Január 28-án tudtam elküldeni a munkahelyemnek a nyomtatványt,mert előtte nap küldték el nekem (táppénzen vagyok). A táppénzzel együtt küldik vagy külön? Az a baj,hogy a táppénzem összegével sem bagyok teljesen tisztában,így nem tudok következtetéseket levonni az utalásból.

Kioktató hangnemben válaszolók kíméljenek.Köszi


2019. febr. 21. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Megnézed a bérjegyzékedet.
2019. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem külön utalják, hanem ennyivel többet kapsz tudtommal. De ha pl. 3 gyereked van, lehet nem tudod kihasználni a maximumot.

Azért jó lenne tudnod, mennyi a táppénzed, nem segítenek a melóhelyeden?

2019. febr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt hol tudom megnézni?Mióta táppénzen vagyok,semmi papírt nem kapok a munkáltatómtól
2019. febr. 21. 15:34
 4/17 A kérdező kommentje:
A melóhelyem egy kis cég,nagyon ellenségesek,mióta megtudták,hogy terhes vagyok.
2019. febr. 21. 15:45
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kell, hogy kapjál bérjegyzéket, azon látod az "érvényesített családi kedvezményt".

Ha nem utalják, akkor sincs minden veszve, mert a jövő évi adóbevallásban még visszakérheted az elmaradt pénzt, de gondolom, azért jól jönne még az idén...

2019. febr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Adókedvezmenyt nem utalnak, a táppénzt a bér alapján azért nagyjából ki lehet kalkulálni. Ha van adókedvezményed akkor annyival kevesebb szja fizetsz tehat több fizut kapsz.

Ha nem tudod teljes mértékben érvényesíteni akkor a jövő évi adóbevallás alapján utólag kapod meg a teljes évre.

A tp 59% vagy 60% a 15 nap betegszabi után attól függően meddig voltál előtte egyhuzamban biztosított.

2019. febr. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszolat,értem:)

Csak az a baj,hogy februárban kezdtem a munkában,októberben már táppénzre kellett jönnöm,mivel fiatal vagyok,előtte csak alkalmi munkáim voltak,így nem tudom,hogy 50 vagy 60% táppénz jár e,ezért nem tudom az adóvisszaitalást kikövetkeztetni belőle.

Bocsi,ha zavaros,sosem volt erősségem ez a juttatásos téma.

2019. febr. 21. 16:10
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt folyamatos 720 napod akkor 50% a tp.
2019. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha 9-es kóddal mentél táppénzre, akkor nincs betegszabi, egyből táppénz. Ha nem kifizetőhely a munkahelyed, akkor nem fog látszani a bérjegyzéken (én is nullás jegyzéket kaptam anno). Nem csoda, ha nem érted, elég bonyolult elsőre.
2019. febr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
2019. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!