Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa gyedet hogyan kell igényelni?

Apa gyedet hogyan kell igényelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A feleségem jelenleg cseden van a kis babánkkal. Májusban jár le a fél év.

Ezt követően a gyedet én mint apa igényelném. Anyagilag sokkal jobban jönnénk ki.

A feleségem után fizetnénk a tb-t minden hónapban.

Mennyivel előtte és hol kell igényelni az apa gyedet?

Köszi előre is.


2019. febr. 26. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nem kell a TB-t fizetnetek. Persze nem akarok hülyeséget mondani, de pont az a lényeg hogy az apa fizetését alapul véve az anya marad otthon. Vagy te szeretnél otthon maradni?
2019. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is nem kell. Ha az apa veszi igénybe a gyedet, az anya nem biztosított, ha nem megy vissza dolgozni. Neki fizetés nélküli szabadságra kell mennie, ês fizetnie a tb-t. Szerintem egy hónappal a csed lejárta előtt elég intézni. Viszont ne felejtsétek el, ha anyuka marad otthon fizetés nélkülin, akkor szünetel a biztosítási jogviszony, így következő gyerek előtt újra dolgoznia kell, hogy meglegyen a 365 nap.
2019. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én dolgoznék tovább, csupán az én kerestem alapján fizetnek a gyedet.

Feleségem határozott szerződéssel volt, így nem hosszabitottak a munka viszonyát a szerződés lejáratkor. A gyed lejárata előtt tervezünk kis tesót, így terhesség alatt én meg kapnám a gyedet, így valószínű, hogy a fél év csed maradna ki, de akkor már dupla családi és dupla adokedvezmeny, így nem buknank sokat.


Hoo tudjuk intézni az apa gyedet? Munkahely vagy kormány ablak?

2019. febr. 26. 21:13
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha a munkahelyed társadalombiztosítási kifizetőhely (100 fő feletti foglalkoztatott létszám) akkor a munkahelyeden, ha nem kifizetőhely, akkor kormányablak.
2019. febr. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Munkahelyem 1500 plusz fős, így akkor kifizetőhely. Köszi szépen.
2019. febr. 26. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
25%
Ha van ügyfélkapud, 2-3 héttel a CSED lejárta előtt igényeld meg. Ha nincs, akkor tudsz letölteni nyomtatványt és postázod vagy leadod személyesen
2019. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Milyen ügyfelkapu?
2019. febr. 26. 22:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyed-ből nem lehet kèrvènyezni ügyfèlkapun. A munkahelyedre vidd be a nyomtatványt.
2019. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Gyed-et
2019. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
én is ügyfélkapun adtam le az igénylést.... de lehet lepontozni.
2019. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!