Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyeden vagyok. Most kistesót...

Gizmo5 kérdése:

Gyeden vagyok. Most kistesót szeretnénk. Az E. bizt. O. -on azt mondták, hogy a veszély. Táppénz jogosultsághoz legalább 1 nap szabit ki kell vennem, így leszek újra biztosított. Valóban?

Figyelt kérdés
Ha gyesről vagy gyedről mennék újra táppénzre, nem kapnék semmit. Tényleg így van? A munkahelyemen a bérszamfejtő szerint nem kell a felhalmozott szabiból kivenni ahhoz, hogy táppénzt tudjon elszámolni. Kérdés, hogy melyik a valós? Illetve, ha tényleg kell szabadság, akkor jelezhetem e terhesen a munkáltató felé azt, hogy táppénz jogosultsághoz adjon ki 1-2 nap szabit. Mondhatja azt, hogy nem ad ki (szivatásnak)? Létszi ha valaki ért hozzá pl: bérszámfejtő, munkaügyis irjon.
2019. márc. 2. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles emiatt szabit kivenni. Ha viszont szeretnél, a munkáltató köteles kiadni.
2019. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fizetés nélküli szabadságodat hivatalosan meg kell szüntetned (kérvény a munkáltatónak, 30 nappal korábban kell beadni), utána mehetsz csak táppénzre, ha újra aktív állományba vettek. Fizetett szabit nem kell kivenned hozzá, csak azért szokták javasolni, mert akkor fix, hogy visszavettek állományba, mert csak úgy tud szabit kiadni, azaz tuti nincs susmus a munkahelyed részéről.
2019. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
De miért akarsz táppénzre menni?
2019. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eü. Okok miatt az elsővel is veszélyeztetett voltam. Ráadásul így itthon tudok lenni a kicsivel, nem kell bölcsibe adni. Az első gyermek után kapom majd hamarosan a gyest. Az úton lévő babára pedig párhuzamosan kaphatok táppénzt, úgy hogy nem kezdem meg a szabikat? Szuper lenne. Nagyon gáz lett volna számomra, ha félre kell vezetni a főnököm. Azaz ha terhes vagyok, amiről nem szólok, és megbeszéltünk volna, hogy "visszamegyek dolgozni", azzal a háttér szándékkal, hogy 1 nap szabit legalább ki kell venni a táppénzhez. Aztán jelentsem be a tényleges helyzetet. Mégse maradok dolgozni, mert kismama vagyok. Állítólag nagyon sokan csinálják így. Valószínűleg az említett susmusok miatt. Sokkal könnyebb, ha csak szólok nekik, ne várjanak. Akkor ha jól értem, gyedről vagy gyesről is azonnal táppénzre vagyok jogosult, nem kell "újra munkába állni" szabit kivenni? Érdemes a fizetésmegszakító papír leadása után rákérdezni, hogy újra állományba vagyok e? Ez után tud táppénzre venni a dr? Ebben az esetben sem változik a jelentősen a tp. összege? Úgy tudom, kb annyi lesz, mint az első babával?
2019. márc. 4. 02:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Susmus nélkül se fog tetszeni a munkáltatódnak, mivel ő fizeti a táppénz 1/3-át. Ezt ugye tudod?

Csak mert annyira hangsúlyozod, hogy jól akarsz eljárni.

És nem a babára kapod a tp-t, hanem magad után.

2019. márc. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket már tudtam. Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. További szép napot mindenkinek
2019. márc. 6. 05:31
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért kérdeztem a táppénzt-ehhez semmi közöm, hanem a pénzügyek miatt. Miért nem GYEDről mész GYED-re, CSED-re-akármire, miért mész el előtte táppénzre. De írtad GYES-ről tudnál menni?


Beszélj egy könyvelővel, mert valahol azt írták, ha visszamész táppénzre, akkor az lesz az alapja az utána következő ellátásnak, a táppénz pedig 70%-és annak a 70%-át kapod, ergo 30%-al kevesebb is lehet a pénzed. És lehet hogy nem fogsz jól járni ezzel a lépéssel mintha GYESről mennél CSEdre.

2019. márc. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es, kérte hogy az írjon, aki ért hozzá!

Te nem értesz.

Ellátás SOHA nem lehet ellátás alapja, ergo nem a táppénzből számolnak.

2019. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Akár értek is hozzá, nyilván persze nem adok tanácsot egy neten, egyrészt mert nyilván konkrét tanácsért magam is pénzt kérnék, de kollegákkal szemben is tisztességtelen lenne, akik ebből élnek.


Nem mondtam, hogy a táppénz lesz az alapja és táppénzből fognak számolni.


Azt mondtam, keressen fel egy könyvelőt-nem OEP ügyintézőt, nem céges bérszámfejtőt-aki pénzért, nem kösziért, kiszámolja neki, milyen esetben mennyi pénz jár neki. Lehet nem fog belejátszani a táppénz, de belejátszHAT. Egy ilyen döntést nem úgy kell meghozni valaki így csinálta vagy valaki ezt mondta.

2019. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért mondták, hogy 1 nap szabit mindenképp kérj, mert akkor biztos, hogy visszajelent a munkáltatód, és ez a feltétele, hogy kapj táppénzt.
2019. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!