Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha Angliaban dolgoztam eddig...

Ha Angliaban dolgoztam eddig igenyelheto Magyarorszagon a gyes?

Figyelt kérdés
Eredetileg Erdelybol szarmazom (magyar es roman allampolgarsagom is van) de mar lassan 3 eve Londonban elunk a ferjemmel. Elso munkahelyem is ott lett. Most ugy tervezzuk, hogy a kovetkezo allomas Budapest lenne, s a babaprojektbe is belevagnank. A kerdes az lenne, hogy ha Angliaban dolgoztam csak, akkor ezeket az eveket at lehet-e vinni Magyarorszagra, hogy onnan kapjam a gyest?
2019. márc. 5. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyest mindenki kap, ha dolgozott ha nem.
2019. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha a gyed-re gondolsz, azt nem kapod itthon ha haza jössz. Ismerősöm is így járt. Azt hitte kap, vígan hazajött szülni és csak gyes jár neki.
2019. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Kerdezo, van egy csoport face-en, hazakoltozo magyaroknak, lepj be es minden kerdesre tudnak valaszolni. ITT-HUN a csoport neve
2019. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Miután nem innen kaptad a fizetésed és nem itt voltál biztosított, így nincs ellátási alapod sem ami után gyedet tudnának számolni, szóval sajnos nem, nem jár.
2019. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. 😊
2019. márc. 5. 11:43
 6/11 anonim ***** válasza:
A gyest megkapod teljesen függetlenül attól hogy hol dolgoztál, vagy nem dolgoztál az nem függ össze a munkával az huszon párezer ft max 3 évig, illetve szülés után az egyszeri anyasági támogatást ami 60 párezer,persze ha jártál terhesgondozásra,itt magyarba. De a gyedet azt nem kaphatod meg mivel ahoz magyar bejelentett munka kell a külföldit nem fogják figyelembe venni. Én is külföldön dolgoztam és hazaköltöztünk gyermekemet itt szültem meg.
2019. márc. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2%
A gyest megkapod, alanyi jogon. A többinek semmi köze egymáshoz. Söt! Anglia már nem is EU. Úgy hogy elfelejtheted.
2019. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Utolso, de Anglia meg EU, hogy meddig, azt nem lehet tudni, lehet, hogy csak aprilisig, de lehet, hogy huzodik meg tovabb.
2019. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem EU

Kiszálltak.

Olvass utána.

2019. márc. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

#9, inkabb te olvass utana, en megtettem, koszi :D De tessek:

,,When is the UK due to leave the EU?

For the UK to leave the EU it had to invoke Article 50 of the Lisbon Treaty which gives the two sides two years to agree the terms of the split. Theresa May triggered this process on 29 March, 2017, meaning the UK is scheduled to leave at 11pm UK time on Friday, 29 March 2019. A European court has ruled that the UK can decide to halt the process and stay in the EU at any time up to the deadline. Alternatively the process can be extended if all 28 EU members agree. But at the moment all sides are focusing on that date as being the key one, and Theresa May has put it into British law.”


Forras: [link]

2019. márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!