Telik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

2016 augusztus 1-én kezdtem el dolgozni. Azelőtt nem dolgoztam sehol, mert tanultam. Most lesz 2019 6. hónaptól 10 millió kamatmentes hitel támogatás,azoknak az első házas feleségeknek akiknek már van minimum 3 év munkaviszonyuk. A kérdésem az lenne, ha augusztus előtt elmennék szülési szabadságra vagy táppénzre, akkor az beleszámítana a munkaviszonyomba? Telik a munkaviszonyom ha nem dolgozom, hanem otthon vagyok pocakosan pihenni? Vagy még kell várnom az augusztus 1-et és csak utána elmenni "pihenni"?

Remélem érthető, elég hülyén fogalmaztam :)



2019. márc. 13. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz ideje alatt is él a munkaviszonyod, ha ez a kérdés.
2019. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Közösen veszitek fel, nem egyedül. Ha a párodnak megvan munkaviszonya, neked nem kell számolgatni.

[link]

2019. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen 1. ez volt a kérdés :D 2. Azt nem tudtam, hogy a férjemé is számíthat. Köszönöm a válaszokat :)
2019. márc. 13. 14:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De hitelbírálat is van.
2019. márc. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Mi is felakarjuk venni és megvan mindkettőknek a 3 év munkaviszony, hitelbírálat nem jelent gondot és július 6ra vagyok kiírva és most azon vagyunk nehogy előbb szülessen mert július 1.je utáni születésű gyermek számít:D
2019. márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5-ös a kölcsönszerződés megkötése után született gyerek számít. Július 1-től lehet igényelni, onnantól ketyeg a hitelbírálat, szerződéskötés, stb.
2019. márc. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
5# vagyok. Igen így is olvastam meg úgy is hogy elég ha július 1.je után születik. Még ez majd kiderül De az hülyeség lenne ha csak a szerződés aláírás után sőt biztos hogy nem mert bemész elbírálják meg minden azthiszem van 30 napuk akkor az már augusztus úgy hogy tuti lehet igényelni azokra a gyermekekre akik július 1 után születtek.
2019. márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
10 nap van elbírálásra és csak a szerződés aláírása után született gyerek számít.
2019. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

gyermekvállalási támogatás


a kölcsönszerződés megkötésének időpontjában vagy azt követően fennálló várandósság esetén, a támogatott személyeknek a várandósság legalább 12. hetét betöltött magzata után igényelhető, és

az e rendelet hatálybalépését követően született, a támogatott személyek által közösen örökbefogadott gyermek után igényelhető, ha az örökbefogadást engedélyező határozat a kölcsönszerződés megkötését követően válik véglegessé.

2019. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!