Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Közfoglalkoztatottként ilyen...

Közfoglalkoztatottként ilyen esetben járnak az ellátások?

Figyelt kérdés
1 éves szerződést kaptam,ami jövő év február végéig tart.Ha február elején megszülök,akkor biztosított vagyok,és ugyanúgy jár minden? Ilyen esetben is minden úgy van mint ha hagyományos munkahelyen dolgoznék és esnék teherbe?
2019. márc. 14. 06:24
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Meg még annyit,hogy ez igaz,hogy nem lehetsz többet táppénzen mint amit előtte le nem dolgoztál?
2019. márc. 14. 06:58
 2/21 anonim ***** válasza:
91%

Annyit lehetsz tp-en amennyit ott dolgoztál.

Ha a szüléskor lesz munkaviszonyod, előtte pedig két éven belül van egy év munkaviszonyod, akkor kapsz ellátást, ha közfoglalkoztatott vagy ha nem.

2019. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,meg lesz bőven a 2 év alatt az 1 év munkaviszony,5 hónap maradt ki csak.

Illetve még egy olyan kérdésem lenne,hogy mi van akkor ha bár én szándékozom mondjuk 6-7 hónapig dolgozni,de hamar táppénzre kell venni veszélyeztetett terhesség miatt,és nem dolgoztam még ott annyit,hogy járjon végig. Ilyenkor mi van?

2019. márc. 14. 08:58
 4/21 anonim ***** válasza:
Akkor fizetés nélküli szabadságon leszel, és az idő alatt nem vagy biztosított.
2019. márc. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

De a csed,gyed meg a többi ugyanúgy járna?

Köszönöm

2019. márc. 14. 09:29
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha fizetés nélküli szabira megyek akkor nem járna semmi mintha nem is dolgoznék? Tehát mindenképp ki kellene húzni azokat a hónapokat,hogy járjon minden? Ez tuti?
2019. márc. 14. 09:38
 8/21 anonim ***** válasza:
Igen. Ha lejár a táppénzed, és nem vagy rá jogosult tovább, akkor még a munkaviszony megszüntetéssel is jobban jársz. Mert akkor igényelhetsz álláskeresési ellátást, és ha az idő alatt szülsz, akkor a minimálbér alapján jogosult leszel CSED-re és GYED-re.
2019. márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2019. márc. 14. 10:37
 10/21 anonim ***** válasza:
20%
Őszintén, csóróságra gyereket vállalni??
2019. márc. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!