Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy júliusban lesz 2 éve,hogy ezen a munkahelyen dolgozom.

Első 1 évben 6 órában voltam bejelentve,aztán saját kérésre 2be lettem egészen most februárig,azóta pedig 8ban,viszont március elejétől veszélyeztetett terhesként nem tudok dolgozni.Azt tudom, hogy tp nem számít bele majd a csedbe/gyedbe.

Most hogyan lesz számolva?


2019. márc. 18. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy tpánnéz után igényled a csedet.... ami alapesetben az igénybejeltést megelözö harmadik hónap utolsó napjától visszaszámolt 180 nap és arra járó béred. Szóval elkezdik keresni napot nem találnak bért nem találnak mert tp voltál... ezért veszik feb 28tól visszamenöleg 180napnyi jövedelmed ami ha jól értem egy havi nyolcórás a többi kétorás.. nem lesz sok😔
2019. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:
0%
a béred számít nem az óraszám.Ha 2 órába voltál bejelentve minimálbérre akkor attól még a gyes is több szerintem.
2019. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2, igazad van, a bèr számít, de nem hiszem, hogy csak úgy úri passzióból lett csak 2 órára bejelentve. Valószínű arányosan kevesebb lett a bejelentett bère is.

Kèrdező, úgy van, ahogy az első válaszoló mondja, február vègètől lesz visszaszámlálás a 180 nap, ès annak átlagát veszik alapul a csednèl, gyednèl.

2019. márc. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh értem köszönöm! Ebben az esetben az államilag támogatott gyesem is több lesz,mint a bejelentett munkaviszonyom által. Ez előfordulhat,hogy nem igénylek csedet/gyedet?
2019. márc. 19. 12:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Akkor szülès után gyes-t igènyelj. Amúgy meg ha az apa jogosult rá, a csed időszaka (168 nap) után megigènyelheti ő a gyedet munka mellett (te meg lemondó a gyest termèsueresen).
2019. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És fizeted magad után az eü szolg.járulékot. de ez is csak akkor működik ha apa megfelel a gyedre valo jogosultsági feltételeknek.
2019. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!