Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék tájékozódni! Hová...

Szeretnék tájékozódni! Hová kell fordulnom?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, veszélyeztetett, így már most táppénzen vagyok. Szeretném tudni, hogy milyen juttatásokra vagyok jogosult ebben az esetben. Házasságban élek, a munkaviszony, amiből táppénzre mentem, 3,5 éves, előtte is mindig volt munkaviszonyom. Kb. 350.000 volt a bruttó a havi jövedelmem, amit aktívként kerestem. Tudom, mindenkinél egyéni, de nem sokat tudok még ezekről a kötelező és igényelhető támogatásokról. Járási hivatalba kell mennem?

Hány hetes terhesen érdemes elkezdenem az igényléseket?

Tőletek is szívesen várom a választ, ha tudtok segíteni, azt megköszönöm!


2019. márc. 29. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudsz mit igényelni jelenleg. Táppénzen vagy, a béret 60%át kapod. A szülés várható ideje előtt 28 nappal elmehetsz Csedre, utána gyedre, majd gyest kapsz. Ha megszületik akkor anAsági támogatásra és családi pótlékra leszel jogosult. Most nem kell intézned semmit. A szülésig pedig ráérsz olvasgatni a fentiekről. Oep honlapján minden elérhető.
2019. márc. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Es amit az első kihagyott, a magzatra igrnybevehető 10e ft adokedvezmény, ha a magzat betöltotte a 91.napot. ezt a tpnél is elszámolják majd azt hiszem, de még addig van időd, olvasgass utána.
2019. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
CSED-re a baba születésekor menj, addig tappénz jobban megéri. Nekem is ilyen magas a fizetésem, és utána a CSED hiába lesz több, csak fél évig jár, a GYED pedig korlátozva van. Tehát minél később GYED-et elérni, mert magasabb a tappénz is annál.
2019. márc. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!