Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes mellett munka jutatások?...

Irina87 kérdése:

Gyes mellett munka jutatások? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Sziasztok kérdéssel fordulok hozzátok.Hogy ha gyes alatt mentek (mentem) vissza dolgozni mit vonnak a brutto bérből? Mert számomra nem világos hogy tavaj szinte az egész brutto béremet megkaptam 1,5% ot vontak belőle most viszont nem mert ugyan úgy vonnak szinte mindent.2 gyermekem van 9 éves és 2,5 éves igénybe veszem a családi adó és járulék kedvezményt is ahogy tavaly is. Nőtt a fizetésem ebben az évben maradt a 2 gyerekem és több járulékot vonnak mint tavaly. Szeptembertől novemberig kivettem a szabijaimat szinte az egész bruttomat megkaptam decemberi fizetésem plusz 3 ezerrel volt rővidebb most meg már 27 ezernél tartok. Volt valaki ílyen cipőben.??

2019. ápr. 1. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit káoszos amit írsz.

Ha összehasonlítod a tavalyi, meg idei bérpapírt, mit látsz?


Lehet, hogy tavaly annyi volt a fizetésed, hogy a teljes adó és járulék kellett, hogy kihasználd a kedvezményt. Most meg elég az adó.

Vagy nem érvényesítik neked idén a kedvezményt. Vagy nem mindet.


Ennyi infó alapján csak tippelni lehet.

2019. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, amúgy meg gyes melletti munkavégzésnél is azt vonják tőled, mintha nem lennél gyesen.
2019. ápr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nott a bered persze h tobb adot meg minden lo*aszt vonnak. Jo is lenne ha no a bered de ugyan annyi adot vonnak mint amikor elkezdtel dolgozni.
2019. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem értelmeztétek a kérdest rendesen. Tavalysem lett volna elég a 30000ft arra hogy a járulékokat meg az adót fedezze. Ugyan úgy mint ahogy most sem mégis tavaly csak a 1,5% ot vonták le arra hivatkozva hogy gyesen vagyok. Most viszont mindent. Nem vagyok hülye egyértelmű hogy ha nő a fizetés akkor nő a járulék összege is ne akarj beállítani hülyének. Teljesen normális kérdést tettem fel normális választ kérek és ha nincs tapasztalatod nem muszáj válaszolni sem.
2019. ápr. 1. 17:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Ajaj.

Jó lenne megnézni az adóbevallás tervezeted és összevetni az M30-sal, mert nekem nagyon az a gyanúm, hogy tavaly rosszul állította be a bérszánfejtés az adókedvezményt. Ugyanis 3 gyerek után lehetne, hogy csak munkaerőpiaci járulékot fizess (1,5%). Gyedről/gyesről visszatérő anyuka esetén csak szochó kedvezmény érvényesíthető, de az nem neked, hanem a cégnek adókedvezmény. Az nem kell, hogy a te fizud érintse.

2019. ápr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-nek van igaza. Csak 1,5% munkavállalói járulékot akkor vonnak, ha 3 gyerek után érvényesítesz kedvezményt és a bruttó béred nem haladja meg a 310 ezer Ft-ot. Gyes miatt te nem kapsz kedvezményt, csak a munkáltató.
2019. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!