Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a menete annak, ha nagyszül...

Mi a menete annak, ha nagyszülőnek szeretném átadni a Gyest?

Figyelt kérdés

Anyukámnak szeretném átadni a Gyest.Hová kell menni ezzel,valamint mi kell hozzá?


Előre is köszönöm a segítséget!


2019. ápr. 14. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De miért? Dolgozhatsz mellette.
2019. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz mellette, de ha megkapod, max odaadod neki, vagy atutalod. Ennyi.
2019. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!De a kérdésemre (még) nem kaptam választ. :) Tudom,hogy dolgozhatok mellette.Más okból szeretném átadni.És szeretném tudni,hogy mi a menete. :)
2019. ápr. 14. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:

De miert nem jó, ha átutalod neki?

De amugy talaltam egy cikket, amiben leírják, mi a menete:


[link]


Nem tudom, mennyire friss, de ha dolgozik a mama, akkor gyes mellett nem teheti meg, amig le nem jár. Szoval ilyen szempontbol nem valami jo dolog... egy nyomtatványt kell kitolteni amugy, de nekem kb 1 percbe se telt, mire ratalaltam a neten.

2019. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Gondolom nyontatvanyt adnak a kormanyhivatalban.

2019. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!


Köszönöm szépen a válaszodat,de nem volt kötelező válaszolni egyébként.Ezt arra írom,hogy 1 percedbe telt megkeresni neten...Feltettem egy kérdést,amire szerettem volna választ kapni!És azt gondolom másnak is segítség lehet.Ennyi! :)

2019. ápr. 14. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Neked le kell mondani, a mama utána tudja megigényelni. Az a legegyszerűbb, ha együtt bementek a legközelebbi kormányhivatalba. Kelleni fog személyi, lakcím és TAJ kártya, ha megvan a határozatod a GYESről azt vidd el, megkönnyíti az ügymenetet
2019. ápr. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg azt ne feledd hogy ha lemondod onnantól magad után kell fizetned a TB-t, havi azt hiszem 7-8 ezer.
2019. ápr. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyest csak nyugdíjas nagyszülő veheti igénybe, ezt ne feledd!
2019. ápr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!