Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Apa gyed igénylésének menete?

Apa gyed igénylésének menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Lassan le telik feleségem csed-e. A gyedet én igényelném, magasabb összeg miatt.

A kérdésem az lenne, mennyivel hamarabb kell igényelni a csed lejárata előtt?

Mennyi idő kb. az el bírálati idő?

Gyed lemendó nyilatkozat forma nyomtatvány létezik?

Minden vélemény és észrevétel érdekel.

Köszi előre is.


2019. ápr. 18. 07:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 2 hét az ügyintézés, szóval minimum ennyivel előtte érdemes intézni.

De jól meggondoltátok? Az én véleményem az, hogy több a hátránya, mint az előnye.

Gondolom a feleséged fizetés nélküli szabadságra menne, és ő maradna otthon a kicsivel. Ebben az esetben a tb-t fizetnie kell maga után. De gondolom ez nem új információ. Viszont mivel fizetés nélkülin lesz ellátás nélkül, így a biztosítási viszony megszakad. Szóval következő gyermek előtt, újra meg kell szereznie a jogosultságot az ellátásokra, valamint a nyugdíjba sem fog beleszámítani.

2019. ápr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod.

A feleségem munka viszonya így is meg szakadt, mert határozott idejű szerződéssel volt, így múlt év végén nem hosszabitottak. Jelenleg csedet kap és nincs munka viszonya.

Azért tervezzük, hogy én igénylem mert kb 60-70ezerrel lenne plusz így havonta. Igen azt tudom, hogy a tb-t nekünk kell fizetni így havonta.

A nyugdíjba bele számítanak még az aktívan töltött évek is, nem csak a nyugdíj kórhatar?

2019. ápr. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!