Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi a különbség az adókedvezmén...

Mi a különbség az adókedvezményél?

Figyelt kérdés

A munkahelyemre kell leadnom a nyilatkozatot magzatra járó adókedvezményre.

Két rubrika szerepel rajta: egyedül érvényesítem illetve, hogy közösen érvényesítem?


Ha jól tudom csak az egyik szülő igényelheti az adókedvezményt?! (Első baba lesz)


Illetve segítenétek kiszámolni, hogy nekem mikortól jár? Honnan számolják a 90. napot?

Január 2-án volt az utolsó menstruációm. Onnan kell számolni? Védőnőm március 23-át mondta, hogy akkor töltöm a 90 napot de nem tudom, hogy jött ki ez neki...


2019. ápr. 23. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Megosztva is kérheted a férjeddel, pl. 5000-et Te, 5000-et ő. Ez azoknak jöhet jól, ahol keveset keres az egyik fél.

Orvos ad ki aláírt papírt, hogy 90 napot betöltötted (ezt nem kell csatolni, csak legyen meg!). Utolsó mensitől számolják, tehát április 2, áprilisra már igényelheted/igényelhetitek.

2019. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Biztosan nem... Nekem um 12.30 es aprilis 15tol jar. (orvos adott hivarltalos igazolast, nem um hanem a magzat kora szamit, tehat um +14nap vagy ha magzat mérete mas akkor annyi amit az orvos számít)


Tehat aprilis 1tol lesz. (mivel egesz honapra adjak) plusz tudtommal a magzatira csak az anya lehet a kedvezmenyezett, azitan lehet megosztani miután megszuletett. De ebben nem vagyok biztos.

2019. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A férj is igényelheti a magzati adókedvezményt.

És az egyedül érvényesítés azt jelenti, hogy csak az egyikőtök kéri mind a 10ezret. Vagy kértek mind a ketten pl 5-5 ezer ft-ot.

De nem kötelező most kérned, akár jövőre az adóbevallásnál egy összegben is visszaigényelhető.

És az, hogy mikortól jár, nem te számolod, hanem az orvosod ad ki ehhez egy igazolást. Mert ezt a NAV is bármikor ellenőrizheti (5 évig).

2019. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A doki ad egy hivatalos papírt arrol, hogy a magzat x ev x ho x napján 91 napos.

Ha nem vagytok házasok, akkor csak te igenyelheted, ha házasok vagytok, akkor az apa is, vagy megoszthatjátok.

Ha az utolsó mensid jan 2-án volt, akkor csak áprilisban veheted igenybe, biztos, hogy nem márciustol.

2019. ápr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Nekem ez nem volt egyértelmű, hogy mindketten megkapnánk vagy csak az egyikünk viszont kaphatjuk, amit említettetek, hogy 5-5000 Ft-ban is.



b) Élettársak

Ha az együtt élő élettársaknak közös gyermekük születik, szülőként mindketten jogosultak a gyermek után családi pótlékra és ezáltal családi kedvezményre is. Ebben az esetben a kedvezményt közösen érvényesíthetik mind év közben, adóelőleg-nyilatkozattal, mind az szja-bevallásban.


Abban az esetben viszont, ha az élettársak kapcsolatukat közjegyzői nyilvántartásba vetették és az egyéb feltételek is fennállnak (lásd 2. pont), a kedvezményt közösen érvényesíthetik, mind adóelőleg-nyilatkozattal, mind az szja-bevallásban.

2019. ápr. 23. 10:19
 6/16 anonim ***** válasza:

Akkor igényelhetitek közösen, vagy apuka, ha a férjed. Vagy közjegyző előtt hivatalosan is élettársad.

Ez a magzatira vonatkozik.

2019. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De ez azt jelenti, hogy, ha pl. férjem/élettársam lenne akkor mind a ketten kapnánk a 10000 Ft-ot?
2019. ápr. 23. 10:32
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, összesen 10e vagy egy embernek 1* 10e vagy 2 embernek 5-5e. Nincs olyan h 10e neked is meg neki is hiába a ferjed.
2019. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor nem házasodunk :D (vicceltem)
2019. ápr. 23. 10:44
 10/16 anonim ***** válasza:

De ha házasodtok, akkor kaphattok első házasok kedvezményét, ami 5000 ft. (feltéve, ha első házasságotok)

;-)

2019. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!