Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor jár gyes helyett extra...

Mikor jár gyes helyett extra gyed, ha jön a 2. Baba?

Figyelt kérdés
Tehát a helyzet a következő: van egy 1 éves gyerekünk,pontosabban már 13 hónapos és szeretnénk kistesót amúgy is, de természetesen az anyagi dolgokat is nezni kell. Ugye még 1 évig kapom a gyedet a gyerekre, utana csak gyes járna (+csp) Ha mire betölti a kettőt újra terhes leszek, akkor milyen juttatás jár? Akkor nem a gyes nem? Nem ertek hozzá, azert kérdem. És mindenképp a szülinapja körül szeretnék terhes lenni újra, mert túl kevés korkülonbseget sem szeretnénk.
2019. ápr. 24. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyes járni fog a nagyra a gyed után.

A kicsire attól függően, mennyi lesz a korkülönbség, ugyanannyi csed+gyed fog járni, mint korábban a nagyra. Utána rá is a gyes.

Plusz a csp két gyerekre.

2019. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A családi adókedvezmény kimaradt, 2 gyerekre.
2019. ápr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És amiközben terhes leszek a kicsivel, akkor nem jár semmi más, csak a gyes?
2019. ápr. 24. 18:47
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Közben csak a gyes ( vagy munkabér, ha visszatérsz dolgozni)
2019. ápr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
1-es és 2-es vagyok. A családi adókedvezmény a magzatra is jár már.
2019. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag ekkora problémát jelent a sorozatszülés, akkor nem kötelező.
2019. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Es kiveheted a felgyult szabadsagaidat is a munkahelyeden.
2019. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem jelent problémát, csak egyik ismerősöm nekem valami olyasmit mondott hogy a gyerek 2 eves koraig nagyon megéri ujra terhesnek lenni ezert ő mindenkepp igy fogja csinalni mert akkor jár az extra gyed es nem csak gyes de akkor ezekszerint tévedett
2019. ápr. 24. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Extra Gyed alatt en nem tudom mit ertett... de azt meg tudod jatszani hogy kiveszed a szabijaidat majd elmesz tappenzre. Aztan szulsz es jarnak az ellatasok.
2019. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!