Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számolnak Csed-et...

Mi alapján számolnak Csed-et ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a jelenlegi munkahelyemen 7 hónapot dolgoztam, határozatlan a szerződés. Most 8 hónap táppénz lesz mert veszélyeztetett terhes vagyok.

Előtte vállalkozó voltam (KATA) kb 3 évig. A két munka között nincs megszakítás.


Akkor most hogy fognak Csed/gyed-et számolni?


Köszönöm :-)


2019. ápr. 26. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Csak 7 honapot lehetsz táppénzen, ha 7 honapot dolgoztál.
2019. ápr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előtte vállalkozó voltam. A két munkaviszony között nincs szünet.
2019. ápr. 26. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ellátásokat az adott jogviszonyodban elért jövedelemből számolják.
2019. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy nincs szünet, az adott jogviszonyt nézik. Mivel ott 7 honap volt az aktív idő, 7 hónap lesz az a tappenzed, egy nappal sem több. De ott a csed, ami szulés előtt 28 nappal igenyelhető, meg gondolom van meg szabid is, amit ki tudsz venni tp előtt.
2019. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Én is úgy tudom, ha nincs megszakítás, vagyis folyamatos a jogviszony, akkor táppénzre is mehetsz.

A kérdésre válaszolva, a mostani fizudból fogják számolni a csedet.

2019. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen utolsó, mehet tpre, de csak annyit, amennyi ideje ott dolgozik. És ez 7 hónao. De ha van még benn szabija előbb azt vegye ki, aztan tp aztan csed és gyed amit a jelenlegi beredbol szamolnak ki.
2019. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem a táppénzt, hogy mostantól szülésig. Legalábbis én munkahelyváltásnál kérdeztem erre itt rá, és egybehangzó válaszokat kaptam, miszerint ha nincs (30 napnál hosszabb) megszakítás a két munkahely között, akkor folyamatos a biztosítási jogviszonyod, ezáltal táppénz szempontjából okán, mintha meg se szakadt volna.
2019. ápr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
75%-os ne erőszakoskodj már. Ha 2 jogviszony között nem volt 30 napnál több megszakítás, akkor folyanatosnak kell tekinteni táppénz szempontjából. Kérdező, lehetsz táppénzen szülésig, de a táppénz, csed, gyed alapját a mostani munkahelyeden elért jövedelemből számolják majd.
2019. ápr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :-)
2019. ápr. 28. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!