Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az utolsó évem után számolják...

Az utolsó évem után számolják ki, mennyit kapnék az otthon töltött időm alatt?

Figyelt kérdés
5 évig egész jó fizetésem volt, majd megszűnt a munkaköröm, leépítések voltak, de mivel szerettem a munkahelyet, maradtam minimálbérre. Viszont most tervezzük a babát. Amíg otthon lennék, csak az utolsó évi minimálbéremet vennék alapul? Nem is számítana, hogy (bejelentetten) dupla annyit kerestem 5 évig?
2019. ápr. 28. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Így van. A szülést megelőző 2 evben kell lennie 365 nao biztosított jogviszonynak, aminek fenn kell allnia a szülés napján is.

Az ellátásokat a szülés előtti 180 napból számolják, természetesen ha táppénzen leszel, azokat a napokat átugorják. Ha jol tudom igy van, de ez nem választás kérdése, hogy a nagyobb fizubol számoljanak.

2019. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó, az elég gáz, hogy két évig 78ezret kapjak. Tudnék lépni új munkahelyre, ahol újra jó fizetésem lenne, de az új munkahely felé ezt csúnya lépésnek érezném részemről. Ti mit tennétek? Párom átlag felett keres, tartalékaink vannak, csak mindig is szerettem magam bebiztosítani saját jövedelmemmel is.
2019. ápr. 28. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát igazábol nehez kerdes. Gyed utan visszamennél-e... mert ha igen, akkor 1 evig en minimum dolgoznek az uj helyen, vagy legalabb 7-9 honapig, mielott belevagnek.
2019. ápr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az elsőt annyiban javítanám ki, hogy a szülést v. csed igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától vesznek 180 bérezett napot, a csed és gyed alapkjának a megállapításához.
2019. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!