Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mik jarnak? Es hogy csinaljam?

Mik jarnak? Es hogy csinaljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

28hkm vagyok majus 15tol megyek terhessegi tp re.

A szules várható idopontja julius 30.

A kérdésem a kovetkezo:

Jar ez alatt az utazasi tamogatas es a szepkartyara a penz?

Es ha esetleg felmentest kapok az uzemorvostol? (Gyar,hatalmas ceg az egesz vilagon jelen van.)

Kirughatnak a cegtol tp alatt? Fel eve vagyok itt hatarozatlan a szerzodesem.

Hogy csinaljam szerintetek? Hogyan kell egyaltalan elindulnom? Ha megvan a tp papir azt beviszem a munkahelyre es azutan? Segitsetek legyszi mert nem ertem ezt a folyamatot osszezavarodtam. Mi mettol meddig jar stb minden erdekel :)

Koszonom.a valaszokat


2019. máj. 4. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Tp alatt nem jár utiköltség, sem cafeteria en ugy tudom.

Terhesen nem rughatnak ki az tuti, csak azert mert tpre mész. Megvan a papir beviszed, vagy postai uton bekuldod a munkaugyre vagy a berszamfejtonek, aztan ennyi. Nem kell agyon gondolni ezt az egeszet.

A felmentes teljesen mar errol az uzemorvossal beszelj.

2019. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Útiktg csak ledolgozott munkanpokra jár.

Cafeteria járhat, munkáltató szabályozza.


Tp vagy felmentés: kérdés: van baj a terhességgel, vagy a munkakör káros a terhességre. Ha az első, akkor tp. Ha utóbbi, akkor felmentés.

Tp esetén jobban jársz, ha a szülést megelőző 28. naptól kéred a csedet; felmetés esetén jobban jársz, ha a szüléstől.

2019. máj. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4 muszak 12 oras munkarend

Elektromos cuccokat gyartunk ami akkus es csatlakozos.

En pedig inzulinos cukorbeteg vagyok.

Szoval elvileg veszelyesztetett terhes vagyok. Akkor mire erdemesebb? Uzemorvossal beszeljek vagy tp?

2019. máj. 4. 15:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha veszèlyeztetett terhes vagy, akkor táppènz èrtelemszerűen.
2019. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!