Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha szülés előtt 7 hónapig...

Ha szülés előtt 7 hónapig táppénzen vagyok, de előtte 4 évig folyamatosan dolgoztam, akkor a GYES, GYED stb. összegét az eredeti fizetés alapján számolják?

Figyelt kérdés
A táppénz csökkenti a későbbi juttatások összegét?

2019. máj. 6. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az aktív munkanapokbol számolják az átlagot. Tehát nem a táppénz idejéből, hanem mikor ténylegesen dolgoztál
2019. máj. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
A GYES nem függ a fizetéstől. Mindenkinek ugyanannyi. 25 ezer valamennyi azt hiszem. Pontosan nem tudom. Azt nem várom meg.
2019. máj. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tappenz is ellatas es a csed es a gyed is. Es egy ellatas nem lehet egy masik alapja. Ez azt jelenti hogy az aktiv allomanyos fizetesedbol fogjak szamolni, ne aggodj. 🙂
2019. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bocsi hogy idepofátlankodok, de kb. ugyanezt a kérdést akartam én is feltenni.


Az oké, hogy ellátás nem lehet ellátás alapja, viszont amit én nem értettem hogy ilyenkor az a 7 hónap ki fog esni ?

Az ellátást elméletileg ugye szülést megelőző 3 hónaptól visszamenőleg számolják most ilyenkor ha 7 hónapig Táppénzen van, akkor a 7 hónapot megelőzően visszamenőleg fogják számolni vagy akkor is ugyanúgy a 3 hónapot csak ugye itt van 4 hónap ami 0 Ft-os ?!? mivel táppénz volt .


Szóval nem mindegy hogy 2.400.000/12 t néznek , vagy 1.600.000/12 ( 200.000 ft-os fizetés átlaga/ hónapok száma. Mivel A hónap adott viszont négy hónapig csak táppénz volt így azt 0 Ft-os átlag munka számoltam )


Húúú remélem érthető.

2019. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!