Mire vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
Van idén 5.éve bejelentett jogviszonyom.Ez eddig szép és jó, de október 31- ig van munkaszerződésem.Most 6 hetes terhes vagyok.Jól gondolom, hogy hiába van meg az igényléshez szükséges idő, nem vagyok jogosult Csedre, Gyedre? (Mert a szülés időpontjában nem lesz biztositás..) Mi az az összeg, ami így jár?

2019. máj. 10. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva?
2019. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Januar 15.
2019. máj. 10. 15:19
 3/19 anonim ***** válasza:

Ugyanott vagy 5 éve határozott szerződésekkel?


Mert akkor az MT szerint automatikusan határozottá válik...


Ha nem, akkor csak az álláskeresési járadék maradt, ha annak folyósítása alatt szülsz, akkor a minimálbér alapján jogosult vagy az ellátásra.


Vagy kuncsorogsz a főnöködnél szerződéshosszabbításért.

2019. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, nem ugyanazon a helyen.2018 decemberében, és januárban munkanelkuli voltam, kaptam ellatast is, de idén novemberbe mar gondolom a munkanélkülit nem vehetném igenybe...
2019. máj. 10. 15:29
 5/19 A kérdező kommentje:
Ennyit ér , hogy közalkalmazottkent az otodik évem nyúzom, és nem jar semmi, mert lejár a határozott szerződésem..
2019. máj. 10. 15:30
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Most mit lehet erre mondani? Normális munkahelyen kell dolgozni, ha az ember családot akar alapítani.
2019. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Normális munkahely? Egészségügyben dolgozok...
2019. máj. 10. 15:39
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Ennyit ér ha az ember nem gondolkozik előre. Én munkahelyet váltottam babavállalás előtt és egy évet lehúztam az új helyen is, hogy biztosan minden rendben járjon. Nem az állam a hibás ha te nem tervezel előre.
2019. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
70%
Úgy látszik a 8-as is így látja, nemcsak én. Az egészségügyben is van rendes, határozatlan szerződésű munka. Le lehet pontozni, meg megsértődni, de akkor is ez az igazság.
2019. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ugyanarra a helyre mentem vissza, ahonnan munkanélkülire mentem, es 2014.aprilis1-je óta dolgozok, de a 6 éve ott dolgozó kolleganőm is, egy 2 hónapja kapott csak határozatlan szerződést...terveztük a babát, de ez az összeg éhenhaláshoz sok, de gyerekneveléshez kevés..
2019. máj. 10. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!