Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ifjúsági garancia programban...

Kitti07 kérdése:

Ifjúsági garancia programban veszek részt 6+3honaposban időközben kiderult hogy terhes vagyok:O Felfugeszthetik a foglalkoztatasomat?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem a munka helyen február 20ig van a szerződés de én decemberben szülők sajnos a szervezet meg volt gagyulva nem vettem eszre hamarabb a terheseget csak 9hetesen amikor mar minden meg volt le van papirozva be is alltam dolgozni. Szeretnék decemberig dolgozni úgy gondolom nem lesz anyira meg terhelő mert olyan munka körben vagyok de akkor még javában tart a program amikor en6 kiesek ilyenkor mivan ha elmondom a mentoromnak kizarhatnak meg szuntethetik az egész dolgot már csak azért is mert mire mennék jelentkezni lehet h látszódna nem akarom le tagadni de a munka kell mar csak a kesobbi csed gyed miatt is meg amugy is.

2019. máj. 21. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ha jól sejtem állami kézben van és az államnak nagyon nem célja "utcára" tenni a kismamákat. Egyébként meg, ha bejelented úgy tudom védve vagy. A szülés napjával közös megegyezéssel megszüntethetitek a szerződést és, ha meg van a megfelelő mennyiségű biztosított napod akkor jogosult leszel a CSED-re és a GYED-re is. (Megjegyzem, hogy nem egyértelmű amiket írtál. 6+3 hetes vagy nem?)
2019. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elméletileg ebben a programban közös megegyezéssel nem lehet meg szüntetni szerződést.

6+3honap az a program neve

Én már 11 hetes vagyok 9hetesen vettem észre hogy valami nem stim akkor kezdtem számolgatni es akkor döbbentem rá hogy.. Mi a helyzet:/a munkáltatótol nem is tartok mert elégé család barát :)

Inkább attól hogy a munka ügyiben mit fognak szolni nem akarok magamnak sem a munkaltatonak bajt ezért próbálok tejekozodni mielőtt mennem kell

2019. máj. 21. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből nem kellene, hogy "probléma" legyen. Jelezd és támogatni fognak!
2019. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem hogy így lesz:)mert ez nekem azért is bonyolult mert ugye a munkaltatot 6 honapig tamogatja az állam utána neki ezért 3 honapig foglalkoztatnia kell támogatás nélkül.. Hát minden esetre izgulok h mit fognak mondani
2019. máj. 21. 18:45
 5/5 anonim válasza:

Igazából nem lesz belőle probléma.

A támogatásnál már eleve csak az 1/3-át nézik így a foglalkoztatási osztály esetében is megvalosultként lesz lezárva a támogatás.

Nyilván a munkáltatódnak jelezned kell majd, h terhes vagy hogy fel tudjon ő is készülni rá.

Illetve meg kell majd egyeznetek h mi lesz a teendő.

A munkaadó majd a táppénzes papírt csattolja a támogatásnál az elszámolási dokumentumok mellé és ott egyértelműen látszódni fog hogy terhesség miatt nem dolgozol mondjuk.

De ha nem vagy biztos benne, akkor nyugodtan hívd fel a foglalkoztatási osztályon dolgozo szakmai megvalósítot és akkor majd tájékoztat téged.

2019. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!