Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Volt már valaki, akit azért írt ki az orvos terhesség alatt táppénzre, mert veszélyes a munkája (problémás gyerekek rúgnak, harapnak, karmolnak, ütnek es a sok betegseg amit hordoznak)?

máj. 22. 19:39  Privát üzenet  

A válaszok
Igen, engem.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont máj. 22. 20:06 Privát üzenet
Engem igen. Börtönben dolgozom.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont máj. 22. 20:07 Privát üzenet
piroska és a farkas nevű felhasználó válasza:

Engem is, súlyosan, halmozottan sérült fiatalok bentlakàsos intézetében dolgoztam. A pozitív teszt utàn màr tàppénzen voltam.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont máj. 22. 20:50 Privát üzenet
Sajnos van, de szerencsére már tp felülvizsgálat felvilágosítja őket, hogy a munkakör nem lehet táppénz indoka. Úgyhogy egyre több orvos küldi a veszélyes, nehéz munkakörben dolgozókat fogleü orvoshoz.

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont máj. 22. 22:13 Privát üzenet
piroska és a farkas nevű felhasználó válasza:

De, lehet. Mi az, hogy " sajnos??"

A válasz 57%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont máj. 22. 22:19 Privát üzenet

Az, higy táppénz annak jár, aki keresőképtelen. Keresőképtelen, aki eü állapota miatt nem tudja ellátni a munkáját. Tehát tp annak jár jogosan, akinek gond van a terhességével.

Akinek a munkaköre okoz gondot, az nem keresőképtelen, fel kell menteni és az alapbérére jogosult.

Sajnos, mert a kismamák nem ismerik a jogaikat, az orvosok meg a kötelességüket...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont máj. 22. 22:29 Privát üzenet
Első terheségemmel én is táppénzre jöttem. Most valahogy el kellene ezt a távolléti díjat intézni... Kicsit fura a munkahellyel szemben, de nem akarok táppénzre menni.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont máj. 23. 11:38 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És arra van valamilyen szervezet, aki megállapítja, hogy a munkád tényleg károsithatja.e a baba egészségét?

# 8/9Időpont máj. 23. 20:00 Privát üzenet
Igen, az üzemorvos dolga.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont máj. 23. 23:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Árt a magzatnak, ha 13 hetes terhesen hangos helyre megyek?
Ki hogy bírta 2 gyerekkel kis korkülömbséggel?
Apasági tesztet lehet végeztetni az édesanya akaratán kívül is?
Akik nem tudtatok “megegyezni” a leendő gyerekek számát illetően kinek az akarata érvényesült?
Ez hogy lehetséges?
Kinek érdemes "szednie" a gyerekek után járó adókedvezményt? Eddig a férjem kapta, de hamarosan szeretnénk harmadik babát - a szülés utáni járulékok összegét befolyásolná...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!