Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így is kaphatnék GYED-et, ha...

Így is kaphatnék GYED-et, ha váltok még mielőtt teherbe esnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy elég nagy döntés előtt állok, és ez az egy kérdés tart vissza, ezért szeretnék segítséget kérni, hátha valaki tudja a választ.


5 éve állok munkaviszonyban a jelenlegi munkahelyemen, viszonylag jó fizetéssel, viszont jó másfél éve nagyon rosszul érzem itt magam, a főnökömmel rendszeresek a konfliktusok, és többször gondolkoztam már a váltáson, de eddig nem jött jobb lehetőség. Fél éve mellette elkezdtem félállású vállalkozóként bedolgozni egy másik helyre, ami főleg home office-ban működik és nagyon élvezem csinálni, az a munka, amire azóta várok, hogy lediplomáztam. Végre azzal foglalkozok, amit igazán szeretek csinálni. Tegnap mondták, hogy átvennének főállásba a mostani fizetésem triplájáért...viszont csak vállalkozóként tudnék továbbra is oda dogozni.


A lényeg: éppen babaprojektben vagyunk, bár fél éve próbálkozunk a kistesóval, de egyelőre nem akar összejönni. Ki tudja még mennyi idő, mire sikerül...viszont félek, hogy ha sikerül, így nem lesz GYED-em, így hosszú távon rosszabbul járnék. Vagy vállalkozóként is kapok gyed-et? Mit néznek olyankor?


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 23. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Vàllalkozóként is járhat gyed, na meg a férj is igényelheti munka mellett, de esetedben a kiszàmîtása annyira összetett és olyan komoly döntést befolyásol, hogy érdemes lenne egy egyszeri tanácsadást kifizetned, aki minden opciót végigvesz és kiszàmol neked.
2019. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vállalkozóként is adózol, tehát jár a gyed. Hogy mi alapján számolják, attól függ hogyan vagy bejelentve.
2019. máj. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a férjem is vállalkozó, így ugyanaz a helyzet. KATÁS-ként adóznék.
2019. máj. 23. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, úgy tudom abban a formában viszonylag kevés a gyeg, de azért van, és ha home office a munka akkor baba mellett is valamennyire végezhető, és addig is tripláját keresed. Nekem jó kompromisszumnak hangzik. Azért azt tartom hogy én megkérdeznék egy szakértőt, dehogy benézzek valamit és mégse annyit kapok amennyi gyedre számítok.
2019. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, melyik KATÁt fizeted. GYED-et mindenképp kapsz, de ha az 50.000 forintosat fizeted, akkor úgy tudom az az ellátásoknál minimálbérnek számít, de a 75.000 után magasabb az ellátás is.
2019. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

50-et.


Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen konzultálok szakemberrel is...

2019. máj. 23. 11:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Az 50-es Kata messze nem a minimalbèrnek számít az ellátások áll. Abban az esetben valóban nagyon kevès a gyed.
2019. máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!