Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapjan kapok tappenzt,...

Mi alapjan kapok tappenzt, csedet es gyedet így?

Figyelt kérdés

17.marciusban szuletett a lanyom, elotte végig veszelyeztetett terheskent tp-en voltam 2016 julius kozepetol. (elotte volt 15 honap 8oras munkaviszonyom)


A lanyom 2 eves koraban visszatertem munkaba de 4oraba kertem magam, mert a ferjem 3 muszakban dokgozik es maskeppen nem tudtuk volna megoldani a bolcsit.


Majus elejeig ki kellett vennem az elozo eves szabadsagom (4oras bert kaptam ra) majd dolgoztam 9 napot es beteg lett a lanyom igy tappenzen vagyok most ujra, de tegnap kiderult, legalabbis ugy nez ki, terhes vagyok. (veszelyeztetett terhesseggel 9es kodos tappenzre vesznek ha lesz a babanak szivhangja)


Most igy a 4oras vagy a 8oras alappal számolnak majd tappenzt, csedet, gyedet a masodik babanal?

Koszi.



2019. máj. 31. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésed is módosították 4 órásra, akkor 4 órás bér alapján számolnak.
2019. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nagy 4. születésnapja előtt megszületik a kicsi, akkor megnézik, mennyit kaptál rá, és mennyi most a jövedelmed, és kiszámolják, az alapján mennyi lenne az ellátás összege. Amelyik a magasabb összeg, azt fogod kapni.
2019. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi. En is ugy tudom van valami szabaly, hogy nem lehet kevesebb, mint az elozonel.
2019. máj. 31. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, van ez a kedvezmény szabály. De csak akkor él, ha a nagy négy éves kora előtt megszületik a kicsi.
2019. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, de 17ben szuletett, ezt irtam is. Tehat meg 3se lesz ha jol szamoljuk vagy pont 3 lesz ha osszejott most. Tappezt viszont ha jol gondolom 4ora utan kaphatok.
2019. máj. 31. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a kiveteles szabaly CSEDre is vonatkozik?

Ha a nagyra jart CSED, akkor a kicsire is fog, ha 4 even belul megszuletik?

Meg akkor is, ha munkanelkuli voltam GYED extra miatt?

2019. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vonatkozik a csedre, de nem ebben az esetben. A törvény arra vonatkozik, hogy nem kaphat az anyuka kevesebb ellátást a kicsire, mint a nagyra, ha van jövedelme. Ha nincs munkahelye az anyukának, akkor továbbra is csak gyes jár. Ez azoknak kedvez, akik nem tudnak a gyed/gyes lejárta után teljes munkaidőben visszamenni dolgozni. Így, bár a fizetésük alapján kevesebb csed/gyed járna, megkapják a magasabb összeget az teljes állásos fizetésük után.
2019. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!