Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED, GYED, GYES-el kapcsolatb...

CSED, GYED, GYES-el kapcsolatban hogy mi jár, hogy jár, kinek jár, vagy ha nem jár akkor arra esetleg megoldással, tanácsadással kapcsolatban kihez (hivatalos személy) lehet fordulni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ide is kiírhatod nyugodtan nem bonyolult egyatalan semelyik segítünk itt is.
2019. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Google a jobarátod. Minden fenn van, de tényleg...
2019. máj. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nos, hát az a helyzet, hogy felmondtam az előző munkahelyemen, mert rettentően ki voltam bukva idegileg, 30 millió állami vagyok volta nevemen, 4en kezeltük és sosem volt minden rendben, mindig volt hiány, amit vagy saját zsebből kellett pótolni vagy pedig nem szabályos úton. Tavaly terhes lettem, már rég terveztük, de sajnos ezek a körülmények nem járultak hozzá hogy a baba megmaradjon, mert nem tudtam odafigyelni magamra se...

Így ott hagytam, úgy voltam vele, hogy egy hónapot otthon maradok munkanélkülin, kipihenem ezt az egészet. Mikor már elkezdtem munkát keresni kiderült hogy 1,5 hónapos terhes vagyok. Így csak olyan munkakört kerestem, ami nem veszélyezteti a babát. De a kisvárosban ahol élek nem sok lehetőség van, csak szalag mellett, meg fóliában....

Így már nem is reménykedem munkában, mert ki fog derülni elég hamar, főleg hogy most már három hónapos vagyok. Meg a munkáltatóval se lenne fair, bár mindenkinek saját magának kell kikaparni a gesztenyét.... De nekem bűntudatom lenne.

Szóval arra lennék kíváncsi hogy az én esetében mi lenne a legjobb, a helyzethez képes legoptimálisabb megoldás.

Párom jól keres, gondoltam arra is hogy majd ő igenyelhetné a gyedet 6 hónapos kortól, többet kapunk majd így mintha én igényelném... Ha tehetném.

De így járna nekem a gyes és meddig? Meddig kapnék valami juttatás?

De attól hogy leirtam, nem biztos miden infó benne van, attól még meg mondhatnátok hogy kit keresetek ezzel

2019. jún. 1. 10:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha most nincs bejelentett munkaviszonyod, akkor jár neked a csp, a gyes és az egyszeri anyasági. Apuka igenybeveheti a gyedet amikor a kicsi 6 hos lesz, de neked akkor vissza kell mondanod a gyest és magad után kell fizetned a tb-t.

Szoval kb ennyi jár neked.

2019. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És van olyan hivatalos személy akitől pontosan utána lehet kérdezni a dolgoknak, mert lenne még más is
2019. jún. 1. 10:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán egy könyvelő, vagy a kormányablakban esetleg.
2019. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

előttem korrektül leírták. Annyi, ha betöltötted már a 3. hónapot, igényelheti a párod a családi adókedvezményt, ami 10e ft havonta.

Családsegítős vagyok egyébként, szóval elhiheted :)

2019. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Úgy tudom azt csak akkor ha házasok vagyunk... De sajnos még nem került rá sor
2019. jún. 3. 04:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen csak akkor, bocsi, erre nem rétem ki. De ha megszületik és lesz apai elismerő, akkor majd vissza is tudjátok igényelni
2019. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A tb-t azt akkor is fizetni kell ha már megszületett a baba és gyesen vagyok?
2019. jún. 4. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!