Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így is járna a GYED? Milyen...

Így is járna a GYED? Milyen juttatásokat tudnánk még igénybe venni?

Figyelt kérdés

Párommal hamarosan szeretnénk majd gyermeket de még nem vagyok tisztában azzal, hogy mi jár és mi nem. Illetve, hogy körülbelül mennyi összegre lehet számítani.


Első gyermek lenne, mindketten dolgozunk. Az én fizetésem bruttó 149 000 Ft, bár bejelentett munkaviszonyom csak március óta van, előtte pár hétig napi bejelentővel voltam. Páromnak már több éve van bejelentett munkahelye, általa esetleg lehet igényelni valamit?


A napi bejelentő beleszámít a GYED-be? Valószínű, hogy várandósan is tudnék dolgozni, mert könnyű, szellemi munkát végzek. Gondolom a várandósság alatti munkaviszony is ér (a GYED-hez), csak legyen meg a 365 nap!? Mire jönne a baba már meglenne az 1 év munkaviszonyom, mert amúgy is pár hónap múlva tervezzük elkezdeni.


GYES, GYED kivételével tudnánk még valamit igényelni?


2019. jún. 2. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a rendes munkaviszony számít, és az elmúlt 2 évben meg kell lennie legalább 365 nap rendes munkaviszonynak. És persze kell, hogy legyen munkaviszonyod a terhesség alatt is.

Akkor jár CSED és GYED is, ami a bruttó fizetésed 70%-a.

CSED a szüléstől vagy szülés előtti 28. naptól igényelhető és 168 napig jár, utána lép életbe a GYED a gyermek 2 éves koráig.

Mellette van még a családi adókedvezmény, ami havi 10.000 Ft és a családi pótlék, ami havi 12.200.

Ha a GYED lejárt, akkor 3 éves korig GYES, ami 25.650.

Ha nincs meg az elegendő munkaviszony, akkor csak GYES jár az elejétől fogva. Esetleg elmehet apuka GYED-re a gyerek kb. fél éves korától.

Javaslom, először legyen meg a rendes munka és utána vállaljatok gyereket!

2019. jún. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszoló tökéletesen leírta a lényeget. Én még hozzátenném, hogy arra ne alapozz, hogy szellemi munka mellett simán fogsz tudni dolgozni. Ez nem törvényszerű. Nekem pl terhességi vészes hányásom volt, többször megjártam a kórházat, semmi nem maradt bent, még a saját lenyelt nyálamat is kihánytam. Hetekig csak vegetáltam kb. Ha szellemi munkám lett volna még itthonról sem tudtam volna csinálni, mert annyi erőm se volt, hogy a számítógépemet kinyissam.

Szóval az elsővel értek egyet: ha biztos hátteret szeretnétek, legyen biztos a munkád és legyen meg a megfelelő idejű munkaviszonyod, addig ne vágjatok bele semmibe.

2019. jún. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!