Mi jár ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mivan akkor ha kirugtak,de kiderül késöbb hogy terhes vagyok?igy gyed már nem is jár szülés után?
2019. jún. 6. 06:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jàr, kivéve akkor, ha nem igényled azonnal az àllàskeresésit, hanem csak a baba születése előtt annyival, hogy járjon, mikor a baba megszületik. Akkor passzív jogon járni fog.
2019. jún. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt olvasgathatsz utána.

[link]


[link]


Ez a hivatalos, a folyósító szerv honlapja.

Az egbizt.-ot nem érdekli mi volt. Az érdekli mi van. Ha szülés napján nincs biztosítási jogviszonyod akkor nincs csed/gyed. A nincs bizt jogviszonyod nincs táppénz sem.

Annyit enged, hogy csedet lehet 28 nappal hamarabb igényelni, így az igénylés napján kell, hogy legyen jogviszonyod. Illetve ha a gyermek a "biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy

a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik."

És még valami attól, hogy fizeted magadnak a TB-t, még nem leszel biztosított. Ez csak természetbeni egészségügyi szolgáltatásra jogosít, pénzbelire nem. Ezt csak azért írtam, mert sokan teljes nyugalommal vannak, hogy "fizetem magamnak a TB-t, biztosított vagyok".

2019. jún. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!