Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET

A kérdés

Mi jár ilyenkor?

Mivan akkor ha kirugtak,de kiderül késöbb hogy terhes vagyok?igy gyed már nem is jár szülés után?

jún. 6. 06:03  Privát üzenet  

A válaszok
Nem jàr, kivéve akkor, ha nem igényled azonnal az àllàskeresésit, hanem csak a baba születése előtt annyival, hogy járjon, mikor a baba megszületik. Akkor passzív jogon járni fog.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont jún. 6. 06:36 Privát üzenet

Itt olvasgathatsz utána.

[link]

[link]

Ez a hivatalos, a folyósító szerv honlapja.

Az egbizt.-ot nem érdekli mi volt. Az érdekli mi van. Ha szülés napján nincs biztosítási jogviszonyod akkor nincs csed/gyed. A nincs bizt jogviszonyod nincs táppénz sem.

Annyit enged, hogy csedet lehet 28 nappal hamarabb igényelni, így az igénylés napján kell, hogy legyen jogviszonyod. Illetve ha a gyermek a "biztosítás megszűnését követő negyvenkét napon belül születik, vagy

a biztosítás megszűnését követően negyvenkét napon túl baleseti táppénz folyósításának az ideje alatt vagy a folyósítás megszűnését követő huszonnyolc napon belül születik."

És még valami attól, hogy fizeted magadnak a TB-t, még nem leszel biztosított. Ez csak természetbeni egészségügyi szolgáltatásra jogosít, pénzbelire nem. Ezt csak azért írtam, mert sokan teljes nyugalommal vannak, hogy "fizetem magamnak a TB-t, biztosított vagyok".

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont jún. 6. 07:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit lehet ilyenkor mondani a gyereknek?
Ilyenkor mi a teendő?
Tegnap nagyon fájt a fejem, terhesség előtt is fájt néha néha. Nem mértem ilyenkor vérnyomást. Viszont tegnap igen. A legnagyobb érték tegnap este 140/92 volt.89-es pulzus...
Ovutesztnél ilyenkor mi van?
Akinek utalnak már megkapta a GYED-et? Csak a családit kaptam meg ma reggel. Egy kérdésben láttam, hogy valaki már megkapta és ilyenkor megijedek, hogy valami gond van.
Két hónapja nincs munkahelyem, keresgéltem azóta folyamatosan, de menet közben kiderült, hogy babát várok. Viszont pénz nélkül sem maradhatok. Ilyenkor milyen lehetőségeim vannak...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a GYÁS, GYES, GYED, GYET rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!