Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most mi jár? Csed vagy a...

Most mi jár? Csed vagy a szülési szabadság?

Figyelt kérdés
Három hét múlva szülök, eddig táppénzen voltam (munkahelyem nem kifizető hely). Nagyjából addig eljutottam, hogy a csedet intézhettem vmilyen igazolás kell hozzá, de az orvos azt mondta, hogy nem kell, de menjek el 4hét szülési szabadságra mert az jár, és amúgy sem tudom mikor szülök. Most akkor ha elmegyek szabira az elvileg fizetett? És elég ha szólók a főnökömnek, hogy én szabira megyek? A táppénzt ilyenkor meg kell szüntetnem? És a csedet közben tudom intézni vagy azt majd szülés után kell csak? Bocsi, hogy hosszú lett, de a könyvelőnek semmiről fogalma sincs, nem is segít semmibe magam próbálom összeszedni, hogy mi jár és nem szeretnék itt marad semmi fizetség nélkül, meg babával már majd nem is fogok tudni a dolgok után szaladgálni. Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 11. 05:18
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szülési szabi és csed :)

A szülési szabadság munkajogi fogalom, azt az Mt biztosítja.

A csed pedig az egbizt pénzbeli ellátása, ami erre az időre jár, ha jogosult vagy rá.

Ha nem vagy csedre jogosult, a szülési szabi akkor is jár.

2019. jún. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!