Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aug.31-én megszűnik a munkavis...

Dhsz kérdése:

Aug.31-én megszűnik a munkaviszonyom. Ha elmegyek munkanélkülire kaphatok csedet és gyedet is? Az államkincstárnál azt mondták ebben az esetben nem jár gyed.

Figyelt kérdés

2019. jún. 12. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Oszt mikor szülsz? GYED akkor fog járni, ha szüléskor biztosítva vagy, azaz akkor vagy munkanélkülin.
2019. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dec 14. Nyilván úgy megyek el munkanélkülire, hogy beleessen a szülés időszakába.
2019. jún. 12. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Elsonek igaza van. Sajnos valoban akkor kapsz ha biztositva vagy.

Egyebkent miert itt kerdezel egy anonim oldalon? Hivatalos helyen elmondtak jogy nem kapsz akkor? Itt ugy is ezer mas velemeny lesz mert aki nem ert hozza ugyis felre beszel.

2019. jún. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Teljesen mást mond a kormányhivatal és az államkincstár is. A tapasztalatokra vagyok kíváncsi.
2019. jún. 12. 13:39
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Aki nincs biztosítva az nem részesül benne.
2019. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Munkanélküliként biztosítva vagy.
2019. jún. 13. 09:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Ennyi információ nem elég a válaszhoz.

Azt nem tudjuk, hogy egyébként teljesíted e az alap feltételeket? Megvan e az elég biztosítási időd? Ha igen, akkor fog járni ha az álláskeresési folyósítási ideje alatt születik a gyerek.

Valószínűleg azért mondták, hogy nem mert úgy számolták, hogy rögtön szeptember 1-től álláskeresésin leszel és akkor az lejár mire szülni mész, akkor pedig nem jár.

2019. jún. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kerdezo nem a TB-tamogatasra ettettuk a biztositast! Hanem mivel nincs munkahelyed igy valoszinuleg nem kapod meg,az munkahely meglete mellett jar,nekem legalabbis arra adtak meg hogy volt munkahelyem.
2019. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!