Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Vissza lehet igényelni még?

Vissza lehet igényelni még?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz. 2018. október elsejétől a GYED-et átadtam a férjemnek, mert visszamentem dolgozni, ő pedig GYED mellett dolgozott. Ekkor a fiunk 14 hónapos volt. A kérdésem az, hogy mivel a párom GYED-e magasabb, mint az enyém volt, az előző hónapokra a különbözetet megkaphatjuk-e? Illetve nem tudom, hogy a gyermek fél vagy egy éves korától van érvényben ez. Talán 2019-től lehet a gyermek fél éves korától így igénybe venni? Köszönöm! :)

2019. jún. 15. 04:03
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem volt opció, hogy a különbözetet vissza lehetne igényelni.
2019. jún. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Nincs ilyen opció. A gyed összege mindig az igénybevevő igénylés előtti fizetésétől függ. Amíg te vetted igénybe, a te fizetésed alapján számolták az ellátást, mikor átadtad, onnan az apukáé számít. De nincs olyan opció, hogy váltás után a különbözetet kérni, hiszen visszamenőleg nem az apa volt jogosult rá, így arra az időre a ő fizetése nem volt releváns.
2019. jún. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A csed lejártától lehet 2 éves korig igénybevenni a gyedet amúgy, de visszaigényelni a különbözetet nem lehet. Másrészt neked így magad után kell fizetni a TBt. Ha azt 2018 októbere óta nem teszed, azt viszont behajtja állambácsi visszamenőleg.
2019. jún. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 15. 08:31
 5/6 anonim ***** válasza:

3as. Olvasd el a kerdést. Visszament dolgozni. Ergo a cég fizeti a tb-jét, nem kell maga után külön fizetnie semmit sem.

Kérdező nem lehet visszaigényelni semmit.

2019. jún. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5ös, igazad van, efelett elsiklottam. Akkor az tárgytalan, bocsánat.
2019. jún. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!