Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egy vidéki vállalkozó kisboltj...

Egy vidéki vállalkozó kisboltjában dolgozom, most jöttem táppénzre,7 hónapos terhes vagyok. Csak a könyvelő intézheti a táppénzigénylést és a csed-et?

Figyelt kérdés
Attól tartok hogy a könyvelő nem adja le időben a táppénzes papírt és így csúszni fog a kifizetésem.Én is beküldhetem az eredeti táppénzes papirt az oep-hez?Nemsokára a csed-et kellene igényelni.Ezt én szeretném intézni,ha lehet.Én is beküldhetem a kitöltött nyomtatványt?Ezt is az oep-hez kell benyújtani?
2019. jún. 15. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos csak ők intézhetik online. A gyedet igényeld majd a cseddel együtt és akkor legalább azt letudod előre. A csedet pedig szülés előtt 28nappal és akkor nem a baba mellett kell aggódni rajta.

Én a szükséges papírokat emailben elküldtem a könyvelőnek, és sokszor hívtam telefonon.. hasonló helyzetben voltam.

2019. jún. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Beadhatod te is, de mivel a munkahelyéről is szükségesek adatok, így sokkal nem leszel előrébb.
2019. jún. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatod be, csak elektronikusan lehet két éve. Előtte be lehetett vinni a tp papírt, cég beküldhette a foglalkoztatóit, most már nem lehet, mert ha nincs csatolva mellékletben az igazolás, hibás a nyomtatvány, nem megy be.
2019. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ah, igazan? Ezt nem tudtam. Mondjuk jó ideje nem voltam már táppénzen....
2019. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!