Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munka nélkül terhesen mi jár...

Munka nélkül terhesen mi jár és mi nem?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon a témában, mert sosem vettem igénybe semmiféle segélyt vagy hasonlót. Most sem vagyunk rászorulva, de úgy hozta az élet, hogy három hónapja otthagytam a munkahelyem és azóta nem találok másikat (kis településen élünk és itt nem nagyon van munka, a közeli nagyobb városokban meg az a gond, hogy be kellene járnom dolgozni, azt meg egy cég sem nagyon akarja fizetni), bár a férjemnek közös vállalkozása van az anyjával, de az anyós nem akarja, hogy oda menjek dolgozni. De ez egy másik sztori....

Szóval a lényeg, hogy magam után fizetem havonta a TB-t is és pár napja pozitív lett a teszt. Még orvosnál nem voltam, de a napokban fogok menni. Szóval a lényeg, hogy így, hogy nincs munkám és nyilván terhesen nem is fogok találni, meg nem is akarok így keresni mert nem látom értelmét, mi fog járni ha megszuletik a baba? És van jelentősége annak, hogy a férjem vállalkozó? Mert gondolom a családi járni fog, de hogy gyes vagy gyed vagy mi az ami jár még, azt nem tudom. Szóval ha valaki jobban otthon van a témában, tudna segíteni?


2019. jún. 17. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Csak gyes fog jarni ha jol tudom
2019. jún. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Igy sajni csak gyes plusz csaladi potlekra leszel jogosult.
2019. jún. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Egy gyerek után ezeknek mennyi az összege? Köszi amugy a válaszokat, csak tényleg nem vagyok otthon ezen a téren.
2019. jún. 17. 12:40
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Gyes 25.650 Ft most elvileg, családi 12.200 Ft, összesen 37850 Ft.
2019. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Gyes 26ezer körül, ezt a gyerek 3eves koráig kapod. Plusz családi 12ezer. És a tb-et sem kell fizetni, mert biztosított leszel a 3ev alatt.
2019. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó! Na ezt nem is tudtam, hogy nem kell a TB-t fizetni. De gondolom azt csak akkor nem kell, ha már a baba megszuletett.
2019. jún. 17. 12:55
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Igen, onnantól nem kell fizetned, ha a baba megszületett.
2019. jún. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
A ferjed igenyelhet meg 10e ft /honap adokedvezmenyt a szules utan illetve te a magzatira tudsz a magzat 91. Napjatol igenyelni. Ezt majd visszaigenyelni tudod a jovo ev elejen merf ha jol ertelmezem januartol marciusig lejelentett munkahelyen dolgoztal, így adoztal is azaz abbol a mar befizetett adobol visszajar neked a havi 10e ft (utana meg modositoval apara atirjatok es neki mar majd havonta jar nem utolag)
2019. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Ne is dolgozzál, minek is.
2019. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
22%

Kicsit hasonló helyzetben vagyok, csak még 1,5 hónapja munka nélkül, 4. hétben.


Én még próbálok munkát szerezni, hogy GYED is járjon. Nem tudom, mi lesz...

2019. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!