Gyed mellett is mehetek táppénzre? Fiam 1éves mult és jön a tesó. Állományba vagyok.

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Igen, ez a gyed extra.


Bejelented a munkahelyeden, hogy gyed mellett vissza mesz dolgozni. Kiveszel egy nap szabadságot, következő naptól veszélyeztetett terheskent táppénzre mesz. Így a nagy után kapod a gyedet, a kicsi után táppénzt.


Szetintem korrekt ha tájékoztatód a munkaadód, hogy nem szándékozol valójában meg dolgozni, csak papíron.


Én is így csináltam, munkaadói javaslatra. Többszörösen veszélyeztetett terhes voltam.

2019. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy én is ide kérdezek:

És gyes mellett is ugyanígy megy a dolog?

2019. jún. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

1-es vagyok, sajnos azt nem tudom, de gondolom, hogy igen, mert GYES mellett korlátozás nélkül lehet dolgozni.


A választ a saját tapasztalat alapján tudom irni gyeddel kapcsolatban

2019. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen GYES mellett is mehet, ha megvan a munkaviszony én is így kapom jelenleg táppénz+GYES a nagyobbra.
2019. jún. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is GYED-en vagyok és mellette táppénzt kapok a kistesóra. Nekem nem kellett szabott kivennem! Egyik nap még fizetés nélküli szabadságon voltam (GYED), másnaptól táppénz. Írnom kellett egy nyilatkozatot, hogy megszakítanám a fizetés nélküli szabadságot amin XY gyermekem miatt vagyok, és helyette x naptól táppénzre megyek. Mellékletben küldtem a TP papírt. Ez 2 hónapja volt, azóta kapom a GYED mellett a tp-t is.
2019. jún. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet így is lehet, nekem úgy mobdta a főnök, hogy felgyűlt szabadság miatt, vegyek ki egyet, mintha azt kezdenem letölteni és következő naptól menjen a táppénz. Decemberben intéztem, áprilisban szültem.
2019. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, én megkérdeztem a bérszámfejtőt akkor hogy kell-e szabi de azt mondta nem kell, méhét egyből a TP. A felgyülemlett szabin amúgy 1 nap nem fog sokat változtatni.
2019. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!