Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Most akkor hogy számolják a...

Most akkor hogy számolják a Csedet, Gyedet?

Figyelt kérdés
Elég sokáig 4 órában voltam bejelentve, Június 1 től vagyok 8 órában. Most úgy hallottam ha elmegyek terhes táppénzre (jelenleg 7 hetes múltam) akkor ezeket a hónapokat nem veszik figyelembe a számításnál, csak ami "igazi" kereset volt. Tehát kb az összes hónapom a 4 órás bejelentett alapján számolnák, ami elég kevés lenne. A lényeg: ha pl. Most elmennék táppénzre a szülésig ugyan úgy belevennék a a 195 bruttomat alapnak, vagy a táppénz miatt csak a rendes keresetet nezik, ami.kb bruttó 90? Köszönöm

2019. júl. 9. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A táppénzes hónapokat nem nézik, ellátás nem lehet ellátás alapja így az nem oszt nem szoroz. Hogy kereserileg melyil hónapokat nézik azt nem.tudom sajnos pontosan, ezt érdemes kideríteni és ha kell még 1-2 hónapot 8 órában ledolgozni. Ajánlom a TB-kisokos kismamáknak Facebook csoportot 🙂
2019. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megnézem :)
2019. júl. 9. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most elmész tp-re, akkor minden bizonnyal a számolásnál bele fog csúszni kég a kevesebb br.béred is, ami lényegeeen lehuzza majd a csed/gyed összegét. Szoval azt javaslom, ha csak azért akart tp-re menni, mert terhes vagy, ne tedd, hanem dolgozz még 6-7.terhessegi hónap végéig, ha birod, igy többet fogsz kapni.
2019. júl. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, dolgozni szeretnék, csak minden eshetőségre szeretnék felkészülni :)
2019. júl. 9. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, hogy tp-re mész (szülésig, így ezeket a hónapokat átugorják), visszamennek 3 hónapot, majd onnan visszafele 180 nap béred fog számítani (ha van ezen a mhelyen 180 nap, ha kevesebb a napod, akkor csak annyit vesznek alapul). Ha a kilencedik hónap elejéig dolgozol, akkor a 8,7,6 hónapot átugorják, 5,4,3,2,1 +1 hónapot fognak nézni (persze ők napokat néznek, én most dúrván csak hónapokat írtam). Akkor jársz jól, ha sokáig dolgozhatsz.
2019. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Pl. aug 1-től elmész táppénzre, akkor máj. 31-től vesznek 180 bérezett napot, annak az átlaga lesz a csed, gyed alapja. Az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napjától vesznek 180 bérezett napot, táppénzes napokat nem vesznek figyelembe.
2019. júl. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A példában máj. 31-től visszafele nézik. Ezt elfelejtettem írni.
2019. júl. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen, így már értem. Köszönöm szépen 😊
2019. júl. 10. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!