Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ikrekkel meddig dolgoztatok?

Ikrekkel meddig dolgoztatok?

Figyelt kérdés

Nekem kis derült ki hogy ikrek, és hát egésznap álló munkát végzem.

Nem igazán javasolja a védőnő hogy sokáig dolgoznak.



2019. júl. 10. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én se igazán javaslom álló munkával. Meg aztán tökmindegy tervezni, meg tökmindegy másnál mi volt, senki nem tudhatja, hogy te hogy fogod bírni, meg lesz-e komplikáció holnap, vagy pár hét múlva.


Én tök jól bírtam az ikerterhességet, de bizony nagyon jól esett a kórházi "pihenő" már a 33. héttől. Egész napi állómunkát szerintem nem nagyon fogsz bírni félidőtől. Meg nem is hiszem, hogy szét kéne cseszni a méhszájat az egész napos ácsorgással, tudomásul kell sajnos venni, hogy az ember egy baba biztonságos kihordására van kitalálva. Minden hét ajándék, amíg bent tudod őket tartani. Ikres csoportban olvastam többször, hogy bárhol máshol helyettesíthető vagy (munkahely, otthon, nagytesó), de a magzatoknak te jelented az életet - szó szerint.

2019. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a 6 hetes uh utántól már nem. Gyógypedagógusként nálunk senkit nem engedett az igazgató nő dolgozni. Egy gyerekkel is mindenki táppénzre megy.
2019. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

9 hétig. Görcsöltem, jobbnak látta az orvosom és én is, ha pihenek. Aztán 13 hetesen erős vérzés lépett fel, nem tudni miért. Onnantól 1 hónap szigorú agynyugalom következett. 19 hetesen arabin pesszáriumot kaptam a korábbi műtétjeim miatt megerősíteni a mehszajat, 26 héttől pedig kórházban feküdtem.

De ismerek, aki 36 hétig dolgozott. Nagyon egyéni. Nem csak az számít, hogy hoygan bírja az ember (en bírtam volna), de sajnos ezer más baj is lehet, ami miatt tp-t javasol az orvos.

2019. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!