Járna nekem a gyed?

Figyelt kérdés

Ez év június 30-án megszűnt a munkaviszonyom,3évet folyamatosan dolgoztam megszakítás nélkül!még nincs új munkám.párommal szeretnénk majd babát!(tavaly volt egy vetélésem)Ha esetleg most teherbe esnék,jogosult lennék gyedre?A munkanélkülit szülés előtt venném igénybe,hogy biztosított legyek.

Vagy ha most újra dolgoznék mennyit kellene dolgoznom,hogy kapjak gyedet?(megszakítás mennyi lehet?)és akkor az új munkahelyen kapott fizuból számolnák?

Köszönöm a válaszokat!!



2019. júl. 15. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
2 éven belül 365 biztosított nap maximum 30 nap megszakítással. Szóval munkát kellene inkább keresned, addig esetleg elmenni álláskeresésire, hogy ne legyen több a megszakítás. Aztán ha terhes maradsz a próbaidőd letelte után nem rúghatnak ki, HA határozatlan idejű a szerződésed, ha határozott ugyanúgy lejárna...
2019. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha álláskeresésiről mész szülni, max. a minimálbér alapján jár a csed, gyed.

Egyébként a szülés napjához viszonyítva 2 éven belül kell meglennie a 365 napnak.

Nem feltétel, hogy egy munkahelyen töltsd ezt a 365 napot, lehet bőven megszakítás is.

Viszont táppénz szempontjából nem mindegy, hogy mennyi időn belül helyezkedsz el. 30 napnál több megszakítás esetén újra indul a tp jogosultság feltétele és csak annyit lehetsz tp-n mint amennyit az új helyen dolgoztál.

Ha elhelyezkedsz, minden esetben az új béredből számolnak.

2019. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
1, gyed szempontjából nem feltétel a 30 nap
2019. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, igaz.. Kevertem a táppénzel, bocsánat #1
2019. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha most azonnal terhes leszel, és az utolsó hónapokra elmész munkanélkülire, akkor kapsz gyedet, de csak a minimálbér után.


Én is inkább munkát keresnék (és pihentetném a próbaidőre a babaprojektet).

2019. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!