Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján számítják majd a...

Mi alapján számítják majd a táppénzt és a GYED-et?

Figyelt kérdés

Jelenleg 2 helyről kapom a fizetésemet, ám szeptembertől már csak az egyik helyről fogom kapni.

Októbertől táppénzre szeretnék menni, november végétől pedig CSED-re, majd GYED-re.

Kérdésem, hogy miből számolják majd ezeket a juttatásokat? Olvastam olyat, hogy CSED és GYED esetében visszaszámolnak 3 hónapot (a táppénz előtti időszaktól), majd onnan 180 napot, és ezt az összeget veszik a juttatás alapjául.

Ez esetben nekem április 1 és június 30 közti időszak a mérvadó?

És mi a helyzet a táppénzzel? Azt már csak a meglévő munkahelyem bruttó bére alapján kapom majd?



2019. júl. 18. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. A gyedet is a megmaradó munkaviszonyod akkori időszaka alapján számítják majd.
2019. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel táppènzre meg szülni is már csak 1 munkahelyről mèsz el, ezèrt a másik helyről szerzett jövedelmed egyáltalán nem fog számítani egyik esetben sem.

Nem az összjövedelmet nèzik az irámyadó időszakban, hanem jogviszonyonkènt vizsgálják. Csak èlő jogviszony után lehetsz jogosult táppènzre is, meg csendre gyedre is.

2019. júl. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mármint az èlő jogviszonyt úgy èrtem, hogy a szülès napján èlnie kell. Ez az egyik feltètele a csednek, gyednek.

Szóval röviden, tömören csak a megmaradó munkaviszonyod van elèrt jövedelmet fogják alapul venni.

2019. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És abban az esetben ha megkérem a munkáltatót, hogy vagy 2 órás minimálbérrel hagyjon bejelentve a másik cégnél is? Akkor ugye 2 helyről lesz elő munkaviszonyom. Ez esetben mind a két helyről származó jövedelem beleszámít?
2019. júl. 18. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
A táppénzbe igen, a csedbe, gyedbe akkor, ha a másik feltételnek is megfelel. Tehát ott is lesz szülésig legalabb 365 nap.
2019. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mind a két cégbe több, mint két éve vagyok bejelentve. Eddig az egyikbe 6 másikba 4 órábam voltam. Ezek szerint megfelel, ha az utolsó 1-2 hónapban az egyikbe ezentúl csak 2 órában leszek ugye?
2019. júl. 18. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, úgy jó lesz.
2019. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!