Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos gyereknek...

Első osztályos gyereknek adtok zsebpénzt? Mikor kezdtétek el és milyen rendszer alapján működik?

Figyelt kérdés

Mire költi? Úgy gondolom ételre (tízórai...stb.nem kell költenie, mert befizetünk az iskolába vagy itthon csomagolok neki).

Ha van mennyi nálatok a havi zsebpénz?



2019. aug. 20. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Én nem adtam. Másodikban kapott, amikor kirándulni mentek vagy moziba. Ilyen alkalmakkor megbeszéltük a többi szülővel mennyi legyen az összeg, mivel előtte volt olyan, hogy van aki vitt, van aki nem.
2019. aug. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem. Felsőben kapott büfére. Előtte csak kirándulásra. Volt egyébként pénze, amit rokonoktól kapott ünnepekre, de mindig gyűjtötte valamire, nem költötte el apránként.
2019. aug. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fogtündér szokott neki hozni pénzt meg odaadjuk az aprókat, ha nem fér bele a tárcánkba. eddig egyszer jött össze neki nagyobb összeg, azt arra költötte, amit én nem voltam hajlandó megvenni neki ( a 82. pónit).
2019. aug. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most megy elsőbe a fiam, nem adok neki zsebpénzt. Csomagolni fogok neki vagy reggel veszek a boltban valamit (ha épp nem lesz időm csomagolni) és ennyi. Van a suliban büfé de nem hinném, hogy arra van szüksége egy gyereknek napközben, hogy üdítőt igyon vagy csokit egyen. (az oviban sem kapott ilyesmit)
2019. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

elsősorban nem ételköltésre gondoltam - rossz helyen van a zárójel...

betérünk egyboltba vagy egyéb helyre és megy a nyaggatás hogy ezt+azt szeretné és már nem szeretek nemet mondani. Valam más módszer kell...Ezek nem nagy dolgok, de a 80. felesleges kacatot váasztotta volna ki (öccsével együtt...)

2019. aug. 21. 16:05
 6/6 anonim ***** válasza:
számlára kap havi 1000 ft-ot. vagyis kapott elsőben. 2.-ban havi 2ezret, szeptembertől 3-at.
2019. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!