Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tapasztalt sulikezdő szülők!...

Tapasztalt sulikezdő szülők! Ha a gyerek jövőre kezd, mikor érdemes beszerezni az iskolai felszerelést?

Figyelt kérdés
Gondolok itt főként táskára. Van valami bravúros beszerzési hely/mód/idő? Szeretnék apránként megvenni ezt-azt. Ha tapasztalat szerint mondjuk sulikezdés után (okt-nov) olcsóbbak ezek a dolgok, nekiállnék megvenni.
2019. aug. 21. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Általaban a suli kezdés után (szeptember vege-november elejéig)

Leszoktak akciozni a suli cuccokat

Tavaly táskát ugy vettünk 15 E helyett 7500 ft-ért.

2019. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
45%

Igaz nem vagyok szülő,hanem egy 13 éves gyerek.Szerintem amikor elkezdi az iskolát,kapnia kéne egy papírt,hogy mi kell ez példáúl lehet:ragasztó,olló,ilyen kicsi könyv,vonalzó s a többi.Mi úgy csináljuk,hogy az első nap iskola után,az évnyitót kizárva,az nap vesszük meg a szükségletes dolgokat,mivel a tanárok előre megmondják mi kell :D

Sok sikert!

2019. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nincs még iskolás gyerekem, de két kisebb lányom igen. Kb. 5 percenként változik, hogy mi tetszik és mi nem (Minnie, HKitty,

Unikornis, Balerina, stb.) Egy iskolatáska drága ahhoz, hogy most megvedd és 1 év múlva a gyerkőc ne szeresse.

Kezdj apróbb dolgokat beszerezni, a táskát, tolltartót hagyd meg jövő nyárra.

2019. aug. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Meg kéne előbb tudni, hogy mi kell. Nálunk pl. nem kell iskolatáska, mert soha nem hozzák haza a cuccot. Csak toltartó meg ceruzak kellenek.
2019. aug. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Mikor megkapod a tanszer listat, akkor az alapjan, tesco, auchan esetleg helyi papirbolt. En mindig ilyenkor betarazok 8-10 csomag szinesceruza, 10-15 csomag radir, es kb 90-100 darab graffit amit vettem idaig.
2019. aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ne vegyél egy évre előre semmit! Minden suliban mást kérnek, nálunk pl. az elsősök kapnak tanszercsomagot, de olyat is hallottam már barátnőmtől, hogy nem fért el az anatómiai kockatáska a polcon, és venni kellett helyette puha hátizsákot.
2019. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolatáskát (meg az egyebeket) beszerezni számomra/számunkra (a kisfiunk most lesz elsős) hangolódás az iskolára. A varázsát vesztené az egész, ha most ősszel vennéd meg azt a sulitáskát, amit majd csak jövőre használ a gyermeked.

A dolog varázsa abban rejlik, hogy minden aprósággal egy kicsit közelebb kerül a nagy eseményhez, a sulikezdéshez, minden grafittal, vonalzóval egy kicsit még inkább iskolás lesz gondolatban, érzésben.

Én ezen nem spórolnék. A sulitáskát heteken keresztül nézegettük a neten, márkaboltban is voltunk, hogy felpróbálja, melyik fazont érzi kényelmesnek. Aztán beleszeretett egy Lego-táskába (Lego-mánia van), és megrendeltem, nem volt olcsó, de egyszer megy első osztályba, ez a boldogság, az újdonság varázsa számunkra (a férjem is így gondolja) minden pénzt megér.

Ha költséget akarsz csökkenteni, tegyél félre szeptembertől havi 3 ezret, aztán jövő év augusztusában (a nulladik szülői után, ami nálunk májusban volt, ott megkaptuk a listát is) mindent beszerezhettek akkor, amikor elérkezett annak az ideje.

2019. aug. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A hangolódás őszintén szólva eszembe sem jutott, teljesen jogos. :) Tudjuk melyik iskolába megy (nincs sok opció), így a csomagról tudok informálódni. Valószínű, hogy valóban havonta félrereszek x összeget, hadd legyen meg a varázsa. A táskát gondoltam a legnagyobb összegnek az íróasztalon kívül, ezért gondoltam hátha lehetne kicsit bravúroskodni.
2019. aug. 21. 14:45
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

ha segitség- nekünk az iskolatáska volt a legnagyobb költség, mert beleszeretett a fiam (tornazsákkal, tolltartóval -üres) volt 29e ft(ez belmil, samsonate minőség két év garancia)-ezt használtan is lehet venni neten 5-10 e körül.

A felszerelés lista a papirboltban kb.12e, ezen kivül tornacipő,fehér polo,benti esőkabát, benti melegitő, váltócipő télre...

listát esetleg kérd el egy most kezdő elsős szülőtől ha ismersz ilyet.

A táskát, felszerelést én is a gyerekkel vettem meg, ő fogja használni, neki kell tetszeni (füzetekbő vannak olcsóbbak, de azt még bekötöd+borító vagy vastag fedeles+boritó -annyi variáció van)

2019. aug. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ,én csak szezonjában venném mert akkor mindenhol elég nagy választék és olcsóbbak is dolgok.
2019. aug. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!