Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kötelező lehet egy másodikos...

Kötelező lehet egy másodikos gyereknek, hogy ottalvós 3 napos osztálykiránduláson vegyen részt? Lányom mostanában eléggé szorong, fél pár dologtól, pl. a sötéttől, kötelezhetik őt, hogy ott aludjon?

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem kár lenne kihagyni. Mármint meg kell kérdezni tőle. Ezzel fejlődhet a kis személye, bátrabb lehet. Ha valami nagyon nem oké, a tanító úgyis szól és cselekszik.
2019. szept. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező osztálykirándulásra menni, azokon a napokon, amikor a többiek kiránduláson vannak, a gyerek egy másik osztályban tanul.


Vagy úgy gondolod, hogy minden este hazahozod, reggel meg elviszed?


Mondjuk ilyet sem hallottam még, hogy 7-8 éves gyerekeket 3 napos kirándulásra visznek.

2019. szept. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Ez tényleg korainak tűnik. De nem fog félni a sötétben, mert tucatnyi gyerek lesz éjszaka körülötte.
2019. szept. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Viszont amennyiben nem közlöd már a kirándulás tervezésénél, hogy a te gyereked nem megy, a költségeket bizony ki kell fizetned. Az árakat ugyanis per fő leosztva számoljak, és 30 gyerekre kevesebb jön ki, mint 29re.

Azt egészén biztosan nem engedik, hogy napközben ott legyen, este meg hazavidd. Ami még megoldás lehet, ha jelentkezel kísérőnek.

2019. szept. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem túlparázod.
2019. szept. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván nem kötelező, de így egy jó közös programról maradna le. Ott a közösségben nem úgy viselkedne ám mint otthon.
2019. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Fiam másodikos szintén. Most voltak 1 hetes osztálykiránduláson. Minden gyerek ment. Ha nem ment volna, akkor mádik osztályba kellett volna mennie, lemaradt volba egy hatalmas közős élményről és kiesett volna az osztályközösségből.

Már elsőbe is mentek 5 napra, de az a tavaszi szünetben volt és nem volt kötelező, így a félosztály ment csak, fiam imádta, már várja az ideit.

2019. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem nem kötelezö ,akkor egy másik osztályba kell járnia.
2019. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem kötelező, de egyrészt beszéld meg vele mit szeretne, másrészt időben közöld az osztályfőnökkel, hogy úgy számoljanak.

Akik szerint kimaradna egy hatalmas élményből azok nem ismerik. Ez erősen gyerekfüggő. Az én anyukám is ezt gondolta mikor elküldött az iskolai úttörő táborba pont ennyi idősen. Gyűlöltem minden percét. Hiába voltak ott ismerősök, nem tudtam mit kezdeni az egésszel, utáltam a helyet (pedig a Balaton mellett volt) a programokat és mindent. A mai napig borzalmas rossz érzés rágondolni.

2019. szept. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
16%

9es


Egy úttörő tábor az nem osztálykirándulás.

2019. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!