Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan motiválod a gyereked...

Hogyan motiválod a gyereked arra, hogy tanuljon?

Figyelt kérdés
Értsd: pozitívan, hogy _valóban_ érdekelje a tantárgy és úgy érezze, hogy a megszerezett tudás / érdemjegyek valóban a hasznát szolgálják. (Nyelv vonalon szeretne továbbtanulni (majd) és felnőttként dolgozni, ezért a reáltantárgyakat “jóvanazúgy” módon kezeli 😳 )
2019. okt. 2. 06:45
 1/6 anonim válasza:
76%

Csak az idegen nyelvek és az évek során kialakított kapcsolatok a fontosak.


Az összes, rosszabbul tanuló osztálytársam sikeres, pénzes ember fiatal felnőtt lett. Az egyik, 2-szer bukott, szakmunkás sulit végzett most nyitott saját üzletet 21 évesen. Semmit nem tanult, olyan kapcsolatolat alakított ki, hogy itt az eredménye. Az életbe nem lesznek anyagi gondjai.

A másik, haverok lévén főszakács lett a gazdag negyedben, a Deák térnél, végzettség nélkül. 500 ezer/hó. 21 èvesen vett saját telket.

Az egyik lány megtanult 3 nyelvet a gimnázium alatt, a repülőtéren dolgozik 3-400 ezer forint, nyugalom és oda utazik kedvezményesen, ahova akar. Még csak 21 és 12 országban járt egyedül a saját keresetéből. Saját otthona van.

Az egyik lány, szintén a baráti kapcsolatainak köszönhetően Spanyolországban cukrászkodik, 0 végzettséggel.


A lènyeg az, hogy senkit nem érdekel, hogy tanul. Teljesen mindegy. Legyenek jó szociális készségei. Élje ki magát a tini évek alatt. 2-3 nyelv és ennyi.



Én, egyetemistaként, 1 nyelvvel itt sz*rakodok, havi 50 ezres részmunkával. Talán lesz kertesházam úgy 60 éves koromra.


Kitünő tanuló voltam, az egyik legjobb gimibe jártam Budapesten. Éjjel-nappal tanultam. Mester módon festek, digitális képeket készítek, kiválóan főzök...stb De nincsenek olyan haverjaim, akik révén jó kis pozíciót szerezhetnék és érvényesülhetnék, mert itt Magyaroszágon csak így lehet érvényesülni.

2019. okt. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
59%

Ja, és semmit nem ér az egyetemi végzettség.

Ha csak nem orvosnak vagy mérnökinformatikusnak megy.


Intézd úgy, hogy 18 èvesen legyen minimum 3 nyelvvizsga. Abszolút nem fontos, hogyan tanul.

2019. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Az elsőnek igaza van. 30 éves vagyok, 2 idegen nyelven beszélek, 1 szakmunkám van, havi 1900 eurót keresek. Az összes diplomás ismerősöm minimálbérért tengődik. Bukni ne bukjon, de soha senki nem fogja kérdezni hányasra érettségizett. Az érdemjegyek nem szolgálnak semmilyen hasznot, csak stresszelik a gyerekeket és az a bizonyos tudás is csak lexikális, a 21.században 5 mp rákeresni egy információra.
2019. okt. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van igazság az előző hozzászólásokban, én is ismerek jónéhány embert, aki szakközép elvégzése után, és/vagy közepes tanulmányi eredményekkel most saját céget működtet és nagyon jól keres. De olyat is, aki több diplomával kap legalább félmilliós fizetést, pl. informatikai, műszaki, gazdasági vonalon.

A nyelvtudás tényleg hasznos, de mellette nem árt, ha érdekli még valami, ezekre koncentráljon, és tegyen meg mindent a céljai elérése érdekében. Ha van pár tantárgy, amihez nincs affinitása, abból nem baj, ha nem ötös.

Nekem még kisiskolások a gyerekeim, ők még a tanárok kedvéért tanulnak. Nálam is sokat számított, milyen a tanár személyisége, módszerei, mennyire értettem és mennyire érdekelt, amit tanított. Unalmas, száraz, bonyolult tantárgy + unalmas, nem megfelelő módszerekkel tanító tanár = rossz jegyek (nálam). Gimnáziumban nem voltam túl jó reál tárgyakból, mert nem értettem sok mindent, így nem tudtam megtanulni sem. Egy magántanár ilyen esetben sokat segített volna. Később főiskolán érdekes módon ötösre szigorlatoztam matekból...

2019. okt. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Látom a kérdésre senki nem válaszolt, csak azt bizonygatjátok, hogy a 2 tanuló többre vitte, mint a kitűnő.

Nos, azért nem ez az általános. Én jelenleg azt látom, hogy a mai gyerekeket nem érdekli semmi, nem jók semmiben. Jó, ne legyen mindenből 5, hisz az képtelenség. De hogy semmi, de semmi nem érdekli őket, az nem elfogadható.

Pedig sajnos ezt látom generációs problémának.

Amúgy, ha a tanárt szereti, tanulgat, én soha nem tudom neki megmagyarázni. Egy 8-10 éves gyerek nem lát a jövőbe, a holnaptál tovább nekik még nincs jövőképük, tehát egyáltalán nem érdekli, hogy hova tanul tovább.

És lehet, hogy valóban mindegy, hogy milyen szakmája lesz. De az nagyon nem mindegy, hogyha hármasai vannak, akkor csak egy gyenge szakmunkásképzőbe veszik fel, ahol a legalja társaságban fogja tölteni a kamaszéveit, amikor a leginkább fogékony a kortársakra és leginkább hasztalan az otthoni nevelés. Én azt mondom neki, azért tanuljon, hogy ne azokkal a gyerekekkel kelljen továbbtanulni, akik a suliban is szét szekálják.

2019. okt. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Diplomával külföldön heti 24 óra munka, 3500 euró nettó.

1900 tán sok?

2019. okt. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!