Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanár szabad kezet kap az...

A tanár szabad kezet kap az osztályozásnál, vagy vannak megkötések?

Figyelt kérdés

Fiam szerint csak 1-es,és 5-ös van.

Aki matekból átugrik egy feladatot,de a többit megoldja,1-es.Vagy aki nem tudja befejezni,az is egyes.A tökéletes ötös csak.Időre megy.Alsó tagozat,harmadikosok.

Ez szívatás,vagy mi a cél itt pontosan?


2019. nov. 7. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy elsiklott tanítási módszer. Panasz a dirinél.
2019. nov. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha igaz amit a gyerek mond, akkor az szívás és más szülőkkel karöltve érdemes a tanárt és az igazgatót is megkérdezni.Jarj utánna a dolgoknak,keresd,kérdezd meg az osztálytársak szüleit,ők is ezt hallják e a gyerekektől.
2019. nov. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Az iskola Pedagógia Programjában benne van, hogy mik a százalékos határok témazáróban vagy röpdolgozat esetében. Ennek a honlapon kötelező fent lennie!


Azonban el tudom képzelni, hogy kisjegyes dolgozatoknál vagy olyan röpiknél, amikben nagyon alapvető dolgokat kér a tanár így pontoz, mert muszáj tudni. Ilyen a szorzó-és bennfoglaló tábla. Milyen dolgozatokról és tananyagról van szó?

2019. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Először megérdeklődném a többi szülénél is, hogy valóban így van-e, az ő gyerekeik is ezt tapasztalják-e és ha igen, akkor azonnal menni kell az igazgatóhoz panaszt tenni! Ugyanis a tanároknak is be kell tartania a szabályokat, olyan nincs hogy minden feladat jó, csak egyet nem tud megcsinálni és 1-est ad. Se olyan, hogy csak a tökéletes, hibátlan dolgozatra ad 5-öst. Százalékosan meg vannak határozva, hány %-tól van 2, 3, 4 és 5. Menj és tegyél panaszt.
2019. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az iskola honlapján megnéztem,köszönöm a tippet,szabad kezet kap a tanár,ráadásul egyénre szabva is osztályozhat pofára,pl.szóbeli feleletnél.Százalékos értékelésről szó sincs,csak hogy mik a követelmények a diákokkal szemben.

Ez kvázi azt jelenti,hogy pofára megy minden,engedett a szívatás is,még csak jogunk sincs fellázadni nekünk,szülőknek.Pedig régóta lenne,a tanárok kiélhetik az alsósokon amit csak nem szégyellnek.Tapasztalat.A gyerekek meg belenyomorodnak.

Tavaly év végén majdnem megkapta az ötöst a fiam,4-es,vagy ötös közt vacillál a tanár,majd egy plusz dolgozat az utolsó héten,mikor naponta volt vagy 2 témazáró,mert a legutolsó hétre raktak mindent,pluszban benyomtak péntekre egy döntő dolgozatot,időre ment,az utolsó lemaradt.Így lett négyes.Most meg mondja,hogy vagy 1- es,vagy 5-ös.Persze egyes lett.Mert átugrott egy-két feladatot,hogy a többivel haladjon...

Másodikban meg volt egy dolgozat,104 pontból 96-ot,vagy 97-et ért el,3-as lett...Nem is értem már! :(

2019. nov. 7. 14:20
 6/11 A kérdező kommentje:
A többi szülő is tud róla.Tehetetlenek vagyunk ezek szerint.
2019. nov. 7. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem fogjatok össze,ha az összes diák szülője elmegy az igazgatóhoz azért nem hiszem, hogy meri meghúzni rá a vállát.Nálunk volt erre példa gyerekkoromba, mikor 4 osztályba már spirálfüzetbe írtuk a matekot és házi feladatnak annyit adott a tanár, hogy a jobb matekosok se bírtak más leckét megcsinálni másnapra.Érdekes mód hirtelen változott az igazgató hozzáállása a kérdésbe és elismerte, hogy a tanár is problémás.
2019. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Privátban átküldöd az iskola honlapját (megnézném a Ped.Programot) és megírnád, hogy milyen típusú dolgozatok ezek? Hátha tudok "ütőkártyát" adni?
2019. nov. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem vagytok tehetetlenek. Össze kell fogni és menni az igazgatóhoz. Ha nem változik a helyzet meg el is lehet menni a suliból. Sokszor nehezen értem meg a szülőket, miért tűrnek el mindent és miért gondolják, hogy az a jó suli ahol gyomorideget kap a gyerek már elsőben a követelményektől (konkrét példa) Azért elég nagy a választék iskolákból, biztosan van normálisabb is környéken. Ráadásul ha ezt így egyszerre 20-30 szülő közli annak van súlya, ezért kell az összefogás.
2019. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a mi szülői közösségünk nem túl jó,hogy finoman fogalmazzak.Két-három részre szakadt,ami a kedvenc/csókos/milliomosokból-igyekvő,de beskatulyázottakból-már nem igyekvőkből áll.

Sosem lesz összefogás,ezt már el is felejtettem.

A házirendet/iskolai értékrendet szerintem megváltoztatni nem fogják.

Az iskolaváltás nem egyszerű,a gyerek nem akar elmenni.Beszéltünk róla.Még az osztályváltás is szóba jött,hátha nem olyan vaskalapos a többi tanító...

2019. nov. 8. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!