Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai zaklatás, mit tudok...

Iskolai zaklatás, mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

9 éves lányomat rendszeresen piszkálja az egyik osztály társa. Ráadásul egy utcában lakunk. Ocsarolja a ruháit, szemüvegét, esernyőjet. Most éppen azt híreszteli, hogy csak egyszer fürdik egy héten. Már óvoda nagycsoportban is voltak problémák. Volt rá példa hogy utcán le öntötte kakaóval. Kitalálta tavaly hogy a lányom lopja a szánkót a suliból. Még ovis korában kapta, bele van karcok a a neve.

Beszéltem már az anyjával, az osztály főnökkel, még sem történik semmi. Naponta bele köt. Mit tanácsoltok?


2019. nov. 12. 13:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekkel is beszélnék és megígérném neki, hogyha még egyszer a gyerekemet bántja magam heré..m ki.

Amúgy elmennék az igazgatóig, úgy hogy ott legyen a szülő és az osztályfőnök is.Ha ezután se történne változás, akkor ha tehetném elhoznám a gyereket arról a helyről, ahol az ilyen fokú piszkálást mindenki elnézi és nem tesz semmit ellene.

2019. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az utcátokban lakik, akkor elérhető közelségben van az osztálytársa ahhoz, hogy elkapjam, és személyesen beszéljek a fejével.
2019. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én is szét tepnem de nem fogok miatta börtönbe menni. Igazgatónal még nem voltunk.

Én azt is meg értem, hogy az anyja védi. De nekem is vedenem kell a sajátomat. Nem nézetem, hogy sírva jön haza, sírva megy reggel napi szinten.

Az a lány 3-as magatartásbol, az én lányom 5-ös. Ezt sem veszik figyelembe? Nem értem komolyan.

Reggel is itt sírt, hogy segítsek. Mondtam hagyja figyelmen kívül. Rosszul tettem.

Óvodaban is azt javasolták, hogy védje meg magát.

2019. nov. 12. 13:18
 4/17 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

A lányoddal beszélj hogy álljon ki magáért, ez legyen az első. Feltételezem a másik egyén azért pécézte ki őt mert meg lehet vele ilyet tenni.


Tudom az erőszak nem megoldás de vannak köztes megoldások, bármikor ha a másik egyén cikizi, "cikizze" vissza, vagy csak hangosan nevesse ki, a lényeg hogy ne hagyja annyiba, ne érje meg a másiknak cikizni őt.


Vagy egy óvatlan pillanatban iszonyatosan tépje meg :) ... és helyre áll a rend.


Megértem hogy a szülőként meg akarod oldani, de ez egy nagyon fontos "lecke" is lenne a lányodnak hogy ő "oldja" meg.

2019. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem széttépni kell, hogy börtönbe menj, csak határozottan beszélni vele, ráijeszteni. Hozzá sem kell nyúlnod.

Előttem lévőnek igaza van. A lányod nem elég határozott, nem áll ki magáért, és így megteheti vele, mert gyenge. Valóban vannak kivételek, amikor nem mondanám azt a gyerekemnek, hogy az erőszak nem megoldás, de sajnos néha vissza kell vágni, különben eltapossák.

2019. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az utcában lakik, van olyan lehetőség, hogy úgy találkozz az anyukával, hogy a gyereke is ott van? És úgy beolvasni, szépen, kulturáltan, de határozottan.

De ezen felül igenis meg kell járni az igazgatót. Legyen ott az ofő, és ha lehet, a másik anyuka is. Védje meg magáta gyerek, persze, de olyan nincs, hogy mindenki tétlenül nézi, ez a legaljasabb undorító szemétkedés, és ha hagyják, akkor egyre rosszabb lesz. A gyereknek nyilván van valami baja, de ez nem a te felelősséged, a saját gyereked az.

2019. nov. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Inkább arra kéne tanítani a gyereket, hogy védje meg magát,mert van amit már nem lehet figyelmen kívül hagyni. Nekem apukám azt mondta, amikor kicsi voltam,hogy te ne bánts senkit,de ,ha bántanak ne hagyd magad. Volt pár verekedésem lány létemre,de előtte mindig szóltam az tanárnak, hogy piszkál és segítsen. Ha rá szólt és abba hagyta az illető, akkor nem volt következménye, viszont,ha csak húzta a hajam,csúfolt,bántott, akkor ott volt a játék vége és általában az orvosi szobában kötöttek ki. A beírásokat csak azért kaptam, hogy legyen valami látszatja egyébként mivel ritka nyugis jó tanuló és tisztelettudó gyerek voltam így ezekért sosem szidtak meg a tanárok csak megdorgáltak. Az ilyen gyerekekkel a tanároknak is meggyűlik a bajuk sajnos. Nem mindig van eszközük kezelni az ilyen helyzeteket. Normális nem agresszív felnőtt lettem és kiállok magáért,de már csak szóban. Szerintem csak úgy lesz vége ennek,hogyha a lányod elintézi egyedül,ha semmi más nem használt.
2019. nov. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Beszéltem már az anyjával, az osztály főnökkel"


És ők mit mondtak?

Gondolom anyuka el se ismerte, hogy egyetlen magzata ilyet tett volna. De az osztályfőnök? Akárhogy is nézzük, az iskolában a tanár dolga vigyázni a gyerekekre, amibe azt gondolom, az is beletartozik, hogy az ilyen helyzeteket kezelje.


Szülőként én annyit mondanék, hogy: "Van két öklöd, két lábad, tíz körmöd. Ha bármilyen iskolai büntetést kapsz emiatt, én nem fogok neheztelni rád."

2019. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Semmi nem történt. Osztály főnök mondta a lánynak, hogy be írást kap ha nem hagyja békén. Ezzel el lett intézve.

Szégyen de én is azt mondtam hogy üsse meg.

2019. nov. 12. 14:18
 10/17 A kérdező kommentje:
Anyuka nem ismeri el. A saját anyja nem vigyáz a lányra, amikor haza lehet jönni ebéd után. Pedig együtt laknak. Le hülyezi a saját mamájat.
2019. nov. 12. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!