Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Konkrétan mit tesztek ha...

Konkrétan mit tesztek ha hiányzik a gyerek a suliból?

Figyelt kérdés

Betegség miatt.


Telefonon vagy e-mailen beszéltek a tanítóval?


Leckét hogyan pótoljàtok?


A suliban maradt könyvekért bementek?


És egyebek...


2019. nov. 29. 10:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi nem szoktunk telefonálni, a leckét osztálytársak átküldik, azt bemásolja a füzetbe, könyvekért akkor megyek be, ha már 1-2 nap múlva megy iskolába, betegen nem azért van otthon, hogy tanuljon szerintem.
2019. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1, tehát nem szólsz, hogy lebetegedett?
2019. nov. 29. 10:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én írok e-mailt az osztályfőnöknek. Kérte, hogy mindenki jelezze ha lebetegszik a gyerek.
2019. nov. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Dobook egy sms-t vagy e-mailt a tanítónéninek, de volt már olyan is, hogy az óvoda felé menve összefutottunk, és odaszóltam neki.

Aztán felhívom a titkárságot, hogy lemondjam a menzát.

Leckét küldenek a fb csoportban az anyukák, vagy a felsősöm már elkéri magának a haverjaitól messengeren.

Könyv nem szokott bent maradni, ha nagyon ráérnék, beugranék érte egyik délután esetleg.

2019. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk minden gyerekröl tudniuk kell az iskolában a becsöngetés után 15 perccel. Ha a gyermekröl semmit nem tudnak, a szülök nem elérhetöek, vagy esetleg a szülö nem tudja hol van a gyerek akkor rögtön rendört hívnának.


Nálunk bárki beszolhat, hogy a gyerek beteg vagy a szülö maga vagy szomszédkisfiú vagy a gyerek testvére. Lényeg, hogy valaki rögtön szoljon az osztályban.


Mivel két gyerekem van és egyszerre egyik sem beteg így elhozzák egymás háziját. De még 2 napnál többet egyik sem hiányzott egyszerre.

2019. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Nem Magyarorszagon élek. Nálunk üzenetrögzítős telefon van, ahova be kell mondani a gyerek nevet és osztályát még fel 9 előtt. (Fel 9kor kezdődnek az orak) Lehet emailt is írni.

Lecke eleve az iskola saját app-jaban jelenik meg. Ha épp abban a könyvben van házi, amit bent hagyott, akkor a gyerek ír egy üzenetet a tanárnak, hogy nincs nála a könyv, majd bepótolja.

2019. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a titkárságra kérik a telefont, onnan szólnak a gyerek tanítójának, illetve az étkezést is lemondják ha kérem, bár azt elvileg egyénileg kéne intézni.


A tanítóval általában nem beszélek emiatt külön, csak ha vmi egyéb is van. Pl. most hiányzott a lányom pár napot, közben rajzpályázatra készült rajzot kellett beadni, így beszéltünk telefonon, messengeren.


Leckét osztálytársak megküldik, mi pótolunk amit tudunk, mert a házi nem sok, de amit napközben megcsinálnak az rengeteg. Ami megmarad, azt szépen bepótolja amikor már jár iskolába.


Nálunk hozzák-viszik a könyveket, nem marad bent semmi, ami mégis, az megvárja míg újra megy. :-)

2019. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Telefonon vagy e-mailen beszéltek a tanítóval?"


Év elején megkérdezném (ha szülőin nem hangzik el), hogy milyen formában kérik jelezni. Személy szerint jobb szeretem az élő beszédet, mert akkor biztosan tudom, hogy a másik értesült róla, de nyilván óra közben nem tudja a tanár fölvenni a telefont, úgyhogy megértem, ha inkább SMS-t vagy e-amilt kérnek.


"Leckét hogyan pótoljàtok?"


Ha nem annyira kicsi, akkor maga a gyerek hívja föl valamelyik osztálytársát és beszélje meg vele. Első néhány évben a tanítóval beszélnék.


"A suliban maradt könyvekért bementek?"


Ha kell, igen.

2019. nov. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nálunk kifejezetten hangsúlyozták, hogy nem tudnak beszélni a szülőkkel. Órák után sem.


Persze megértem, de bunkó sem akarok lenni.


Így én az e-mailt választottam. De azzal se akarok terhére lenni, mert akkor meg kell válaszolnia.


Biztos hülyének néztek, de annyira nyomatták a soha semmire nincs idő témát és még a krétát is vezetni kell.

2019. nov. 29. 16:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a tanító néniknek emailt kell küldeni, a leckéket szülői Facebook csoportban megkapjuk. Az ebédet a titkárságra betelefonálva kell lemondani.
2019. nov. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!