Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szombati munkanapon viszed...

Szombati munkanapon viszed elsős gyereked iskolába? Főleg olyanok, akik nem dolgoznak.

Figyelt kérdés
Én most itthon vagyok a kicsivel, de mikor még dolgoztam, akkor sem mentem be szombati munkanapokon. Ráadásul most egymás után kettő lesz, nagyon megterhelőnek érzem, hogy egy 6 napos hét után, 1 nap pihenővel kezdjen egy újabb 6 napos hetet. Gondoltam, hogy legalább ez egyik ilyen nap itthon maradhatna, majd én leigazolom neki. Tudom, hogy nincs ilyenkor rendes tanítás, de legalább nem kell korán kelnie. Az oviba sem ment ilyenkor, de mint írtam én sem dolgoztam, nehogy már a gyereket száműzzem.

2019. nov. 29. 14:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%

Bocsánat előre is a nyersségem miatt.

Ha annyi idős lesz akkor igen. Ugyanis pont az ilyen “lázadásokkal” lesz a gyerek is majd lázadó. Sokan ledolgozzák és sokan ki is bírják. Amúgy is az ilyen szombati napok nem szoktak durvák lenni. Meló helyen sem feltétlenül..

Ha az ilyeneket mindig mindenki megússza, akkor később is keresni fogják a kiskapukat.

Egy iskola az iskola. Egy rendszer. A munkahelyen meg majd kiveszi az ember a szabit.

2019. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
Igen viszem
2019. nov. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
46%
Nem, ha csak ő hiányozna, hogy teljes legyen a család akkor itthon marad és programozunk. Ha az apja is dolgozik akkor neki is mennie kell hiába vagyok én otthon.
2019. nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%

Bár az én lányom már harmadikos, de nem fogom vinni, ahogy nem vittem elsőben sem. Egyik szombaton se. Én sem megyek be soha.

A hétvége az hétvége, egész héten épp elég reggel 6-kor kelnie, iskolába menni délutánig, tanulni, házit írni stb, a hétvége hadd legyen már a pihenésé. Ilyenkor tudunk mi is csak 3-masban programozni, minőségibb időt együtt tölteni.

És ez nem lázadás, szimplán nevetségesnek tartom, hogy az ember kb halála napjáig tanul és dolgozik, az élete nagy részét a suliban és a melóban tölti és nem fér bele az, hogy ne kelljen pl a karácsonyt ledolgozni...

Vicces.

2019. nov. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem hiányzott sokat, akkor maradjon otthon szerintem. Én volt, hogy bementem szombaton, de tényleg nem csináltunk semmit, a tanárok is fáradtak voltak.
2019. nov. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
33%

Èn külföldön élek és egy borzalom Mo-n az áthidaló napok ledolgozása/letanulása.

Itt mindenki aki nem akar áthidaló napon bemenni az kivesz egy szabit.


DE ez egy kötelezetség, ugyan olyan iskola nap mint a többi, és ez ugyan olyan lógás mint egy normál iskola napon.


A tanár sem jókedvében megy be, hanem azért mert muszáj neki.


Szerintem inkább azon ügyeskedjél, hogy az egész országban tíltsák be az áthidaló napokon való ledolgozást, és akkor mindenki oldja meg ahogy tudja az áthideló napjait.

2019. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%
Akinek büdös bemenni szombaton, az ugyanúgy húzza a száját akkor is, amikor helyette otthon maradhat, mert munkaszüneti nap lesz a munkanap helyett? Vagy csak kapni szeretünk, cserébe meg háborgunk, hogy valamit tenni is kell érte?
2019. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
73%

#8, neked mi bajod van?

Ha nem megy be az adott szombaton, azt a napot ki kell vennie szabinak (iskolában meg a hiányzott óráinak számát növeli, a szülői igazolást fogyasztja), ergo, eggyel kevesebb jut neki pl a nyárra, mikor te mondjuk nyaralsz.

2019. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
73%

#8 Felőlem te töltheted akár a vasárnapodat is a munkahelyeden, engem kicsit sem izgat, de életünk nagy részét munkával töltjük, kb onnan mész a saját temetésedre, úgyhogy nehogy már 1 nap ne férjen bele! Ráadásul SZABADSÁGOT vesz ki az ember, nem pedig "ellóg". Vagy már ott tartunk, hogy szabi se legyen, dögöljünk meg bent a melóban?

Engem nem hat meg kinek mi a véleménye, ÉN nem fogom hétvégén iskolába vinni a gyerekem, ahogy mi sem megyünk be dolgozni, ilyen egyszerű, más azt csinál amit akar.

2019. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
Nem akartam vinni, de kiderült, hogy aznap lesz az az adventi gyertyagyújtás, amin az ő osztálya szerepel. Így pedig muszáj lesz. Ráadásul 7.15-re kell beérni. Nem tudom ezt miért pont szombatra tették :-/
2019. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!