Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit gondoltok az ilyen szülőről?

Mit gondoltok az ilyen szülőről?

Figyelt kérdés

Majd minden alkalommal cseveg délután a tanítónővel, minden programon, rendezvényen ott van az iskolában (nem SZMK-s), mindeféle dekorációt hord be otthonról az osztályba, szülők részére "kiadott" kérést egyedül teljesít, stb...

Amúgy láthatóan jóban van a tanítókkal, gyereke éltanuló.



Nem az a cél, hogy a túlbuzgó anyukákat szidjuk, de azért véleményekre kíváncsi vagyok, pro és kontra is (persze ha van két oldala)


2019. dec. 5. 11:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha őt boldoggá teszi, akkor örülj tehermentesíti a többi szülőt.
2019. dec. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Végülis ebben igazad van. Úgyis pl rühellek sütni :D
2019. dec. 5. 11:39
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is vittem be most az oviba saját készítésű díszt meg kopogtatót, nem gondolnám hogy ez baj lenne. Nagyon örültek és tetszett nagyon a gyerekeknek
2019. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A hangsúly sajnos az írásból nem jön le, de folytonosságról van szó. MINDIG visz ezt-azt.
2019. dec. 5. 11:42
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Én nem értem mi ezzel a probléma. Ha visz, hát vigyen. Ő dolga. Vagy arra próbáltál utalni, hogy anyuka "nyal" és a gyerek azért éltanuló?

Hogy így van-e azt nem tudhatod. Ha mégis így van, akkor úgysem tart sokáig ez a dolog, anyuka nem lehet ott a gyerek 30 éves koráig minden közösségben hogy egyengesse a gyerek "karrierjét"...előbb utóbb a gyereknek szar lesz, ha rájön, hogy egyedül küzdeni más.


Ha nem erre céloztál, akkor semmit gondolok az ilyenről. Azt csinál felőlem amit akar.

2019. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem céloztam igazából semmire, még ha úgy is tűnt. Mint írtam, nem az a cél, hogy szidjuk ezeket a szülőket.

Nem saját hozzáállás miatt tettem fel a kérdést, hanem vannak nálunk anyukák (szerintem mondjuk ez a tipikus carkeverő-típus), akik minden ilyen alkalommal még a suli kapujában meg kell hogy osszák a világgal (persze csak úgy "négyszemközt" suttogva, hogy azért még a pár méterre állók is hallják), hogy "látod, megint ott susmorgott a tanítónénivel, egyfolyjátban a nyakára jár, mindig akar valamit tőle, stb, stb"


Mondjuk a kérdés szólhatott volna az ilyen szülőről is, csak arra voltam kíváncsi, hogy esetleg tényleg ennyire bántja ez másoknak a szemét (és velem van a baj, hogy igazából nem, mert azért ilyenkor néha elgondolkodom rajta)

2019. dec. 5. 11:57
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy mindig vannak kitűnő tanuló gyerekek (az enyém is az) és azoknak kitűnő tanuló ööö, izé túlbuzgó anyukájuk (én nem vagyok az), akik mindig mindenhol ott vannak, nyüzsögnek, intézkednek, megoldanak.

Azt is gondolom, jó hogy vannak ezek a hasznos hülyék, mert én nem tudnám ezt csinálni és még mindig jobb, ha van egy-egy ilyen önkéntes, mint amikor sorsolni kell, hogy ki legyen az SZM szülő.

2019. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Engem régen rettentően irritáltak az ilyenek, de az évek múlásával rá kellett jönnöm, hogy nagyon hasznosak. Rengeteg terhet, elintéznivalót levesznek a többi szülő válláról.

A tanítónővel való haverkodástól viszont kiver a víz. Nem attól, hogy jóban vannak, mert miért ne lehetnének, hanem hogy ez az esetek nagy részében a szülőtársaknak szól, hogy lássák, milyen fontos ember is ő, és persze azt se bánja, ha a gyereke emiatt különlegesebb elbánásban részesül. Nálunk is volt ilyen anyuka, egy tanéven keresztül ment a célozgatás az osztály FB csoportjában a közös dolgaikról, iszonyú irritáló volt. Azóta új tanítónő van, ő nem kapható az ilyenekre.

Én is jóban vagyok amúgy az egyik tanító nénivel, de nem hirdetjük. Még soha egyetlen szülőtársnak sem említettem.

2019. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
71%

Én sem szeretem mikor valaki ezt csinálja. Ilyenkor elgondolkodom, hogy mégis miben lehet más ő, mint én, miben más az ő gyereke az enyémtől és hogy vajon nem "kellene" e nekem is jobban nyomulnom.


Nálunk amúgy kifejezetten megkérték a szülőket, hogy ne beszélgessenek a tanítókkal. Ez érthető is, ennek ellenére mégis van, aki mindig jobban informált, mint a többiek, mindenről hamarabb tud, és látni is, hogy vele leállnak beszélni, míg sok más szülővel egy köszönés és elrohanás a maximum kommunikáció.


Ugyanakkor arra is gondoltam, hogy lehet olyan bajok vannak az ő gyerekével, ami indokolttá teszi ezt a látszólag kivételezésnek tűnő dolgot és a többieknél gyakrabbi kommunikációt.


Végezetül én arra jutottam, hogy nem fogok ezeken a dolgokon rágódni míg azt látom, hogy a gyerekem jól érzi magát, szívesen jár iskolába és végülis elsősorban tőle szeretem hallani mi újság. Ha gond van azt remélhetőleg jelzik felém vagy észreveszem vagy maga a gyerek szól.

2019. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ők azok a szülők, akik diákként is elsőként jelentkeztek a feladatokra és szinte bele betegedtek, ha másnak osztották ki azt.

Ha zavar szólj, hogy te szeretnéd megcsinálni a kiadott kérést. Vagy ajánld fel a segítségedet. Ha olyan, akit az elején írtam, úgyis visszautasítja, de a tanárok legalább látják az igyekezetedet.

2019. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!