Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki milyen szempontok alapján...

Ki milyen szempontok alapján választ/választott általános iskolát gyermekének? Többi lent.

Figyelt kérdés
Amikor iskolát kellett választani milyen szempontok jöttek szóba? Tanítónő, közelség, kényelem, erős, tagozat, szakkör stb.

2019. dec. 5. 13:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Pl szempont volt e családok anyagi helyzete? Gobdolok itt arra, hogy pl tehetősebbek a családok..
2019. dec. 5. 14:02
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor leírtam már itt, hogy mi 2 iskola között vacilláltunk. Fontos volt, hogy milyenek a leendő elsős tanítónénik és fontos volt az iskola közelsége is. Egyházi iskolákat kizártuk.

A tanítónénik személyéről nyílt napon (ahol azért meglehetősen kirakatkép van, a valóssal ellentétben) és ismerősöktől tájékozódtunk, akiknek hozzá járt a gyereke.

Így végül a körzetes iskola, meg egy kéttannyelvű iskola maradt (nem volt szempont, hogy nem ismerte a nyelvet, pedagógusok szerint nem indulnak hátránnyal a külsős oviból érkezők).

Az egyetlen, ami a körzetes iskola felé billentette a mérleget az volt, hogy oda több ovis csoporttárs ment. Míg a nemzetiségibe 1 ismerős osztálytárs lett volna, a körzetesbe 8-an készültek várhatóan 1 osztályba, és mindegyikkel kifejezetten jóban volt, barátok voltak. SZóval itt egyértelművé vált a döntés.


Aztán a szülői értekezleten minden megváltozott.

Kb arculcsapás volt, amikor odaértem, hogy 2 osztály indult, és az én gyerekemet valami okból kifolyólag külön tették az ÖSSZES barátjától a másik osztályba.

Most a további hercehurcát nem írnám le, de végül rengeteg könny és komoly lelki tusák után augusztus utolsó napjaiban döntöttünk mégis a körzetes suli mellett, "hátha majd legalább szünetekben találkoznak".


A döntés nem ezért volt jó, mert ebbe a részébe lényegében belebetegedett a gyerekem. DE kapott emellé egy olyan tanítónénit, aki a szívét-lelkét kiteszi ezekért a gyerekekért, aki küzdött a fiamért, és képes volt a világon mindent kompenzálni, még a barátok hiányát is.

Ha most kellene döntenem, KIZÁRÓLAG a tanító személye döntene. Sok ismerős kifaggatása, beszélgetés (ma már tudom, hogy akár a tanítót is felkeresném személyesen ezért külön), ismerkedés... mert az, aki egy nyílt napon bűbáj, lehet, hogy a 2. héten a sikítófrászt hozza a gyerekre. És az, aki neked szimpatikus, lehet hogy a gyerekednek egy utálatos vén banya lesz...


Nagyon nehéz döntés, és jól kell csinálni.

2019. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Megtenned hogy berakod a linket? Köszönöm.
2019. dec. 5. 22:36
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leirtad! :)
2019. dec. 5. 22:37
 5/19 A kérdező kommentje:
Éppen ez az tudatosan szeretném "kizarni" a barátok miatti érdeklődést, befolyasolast de mindig ott motoszkál.
2019. dec. 5. 22:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

ahhh, nem tudok linket, de többször leírtam iskolaválasztós kérdésnél.

Ha véletlen megtalálom (talán máshol is leírtam, ahol könnyebben kereshető), privát átküldöm.


Ne zárd ki feltétlen a barátokat, hiszen vannak gyerekek, akiknek nagyon-nagyon kellenek a fix pontok (enyém is ilyen). A fiamnak a barátai adták (volna) a biztonságot. Én biztos vagyok benne, ha együtt maradhat velük, akkor sosem lett volna szüksége arra, hogy ilyen tanítónénije legyen, amilyen van. A barátok megadták volna a biztonságot, a suli meg csak suli lett volna. Így most a tanítónéni adja a biztonságot, és egyelőre fogalmam sincs, hogyan lesz tovább, ha el kell tőle válni, hiszen jelenleg azt is megszenvedjük, ha ő szabadságon vagy táppénzen van.

2019. dec. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Ne iskolát, hanem tanítónőt válassz!
2019. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Közel legyen, manapság a környékünkön elég nagy divat lett a gyereket fél órára lévő városba hordani általános iskolába, pedig az szerintem semmivel sem jobb.

A tanító személye nagyon fontos, ez a kettő alapvetően. Az, hogy az osztálytársak ismerősek legyenek, az max félősebb, visszahúzódobb gyerek esetén számíthat, nyilván könnyebben kipécéznek a gyerekek mondjuk csúfolásra valakit, aki senkit nem ismer, de ez nem biztos h így lesz, ne ez legyen az elsődleges szempont szerintem.

2019. dec. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Iskola választás előtt vagyunk. Mi nem fókuszálunk sem tanító nénire, legkevésbé az ovis társak választására. Sajnos a tanító személy még a szeptemberi kezdésre is változhat. Augusztusban szoktak tovább állni a tanítók tapasztalatom szerint.Most pedig nagy a keteslet rájuk, ha valahol jobbak a feltételek ,termédzetes, hogy mennek. Az ovis társak pedig nem befolyásolhatják a választásunkat. Ez annál komolyabb dolog, az egész jövőjére kihat. Lehet, hogy először roszz érzés idegen gyerekekkel, de idővel megbarátkozik velük és emlèkezni sem fog az ovis társakra. Nehéz kérdés, de talán az iskola szellemiségében próbálok bízni. A gyerekek összezétele, a tanítók hány éve tanítanak ott, mindent lehet a gyereknek, vagy vannak szabályok, amiket be is tartatnak stb...
2019. dec. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

" Lehet, hogy először roszz érzés idegen gyerekekkel, de idővel megbarátkozik velük és emlèkezni sem fog az ovis társakra."

A te gyerekednél lehet, hogy működik ez, de nem mindenkinél. Ezért nagyon fontos mindent körüljárni. Nálunk is volt olyan kispajtás, akinek az tett jót, hogy teljesen idegenek közé került, az enyém belebetegedett (pedig egy ajtóval arrébb ott voltak a barátok).

Szóval természetesen a gyereket is ismerni kell hozzá, talán leginkább őt.


De ettől függetlenül továbbra is azt állítom: a tanító személye a legfontosabb. Változhat még szeptemberig, akkor meg az lesz a fontos, hogy szeptember 1-től ki van velük. Nem biztos, hogy sikerül a legjobbat kiválasztani, de biztos, hogy ő fogja meghatározni azt, hogy a gyerek szeretni fogja-e az iskolát, tanulást, osztályt.

2019. dec. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!