Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Még mindig baromságokat beszélek?

Még mindig baromságokat beszélek?

Figyelt kérdés

Annak idején leírtam ide IS, hogy a hazai iskolákba is be kellene vezetni a fémkeresős kapukat, a fegyveres őrt, és a diákok rendszeres, pia, drog és mentális szűrését.


Akkor én lettem a barom, elnyomó, náci, FIDESS, féreg,...


Még mindig így van?


[link]



2019. dec. 6. 17:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

De hogyha egy mintadiáknak tűnő kitűnő tanuló egyszer csak késsel összeszurkálja az egyik tanárát, akkor mégis honnan veszitek, hogy az alapprobléma az, hogy nincs fémdetektor az iskolában???

Nem az a baj, hogy beviheti a bicskát, nem értitek?

Az a baj, hogy nincs idő a gyerekekre, kvázi le se szarják őket. Se az iskolában, se otthon. Családbarát ország, hurrá! Ha kussban van és ötösöket hoz, akkor biztos minden mennyire totál oké. Roppant intelligens hozzáállás. Bocs, de ennek nem az a megoldása, hogy odaállítunk a suli elé egy fegyveres őrt.

2019. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem az a megoldás. Igazad van, utolsó válaszoló.

De Nagyon Jó Lenne A Fémkereső Kapu!

Mivel megelőzné a fegyver bevitelét.

2019. dec. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem emlékszem, reagáltam-e annak idején erre a kérdésre, és ha igen, mit.

Abban teljesen igazad van, hogy én is másképp látom ezt a kérdést most, mint e támadás előtt.


Igen, természetesen normális családi élet kellene. De ez a támadás megmutatta, hogy egyes családokban ettől igen-igen messze vagyunk. Kicsit olyan ez, hogy attól még, hogy szemetes edényeket helyezünk ki az utcákra, hogy oda dobják az emberek a szemetet, ettől még büntetni kell a szemetelést, mert sajnos nem mindenki hajlik magától a jóra.

Vagyis nem tehetjük ki a becsületes többséget néhány ember terrorjának. Meg kell védenünk a becsületes tanárokat, diákokat, ezért én támogatom az ötlet bizonyos elemeit. Igenis legyen fémkeresős kapu, és akinél szúró-vágó eszköz van iskolába menet, annak tanulói jogviszonya automatikusan szűnjön meg (magyarul legyen kirúgva).

Az ital és drog szűrést túlzásnak tartom (és a laborvizsgálatok költsége miatt ISZONYATOS KÖLTSÉG lenne az államháztartás számára). Egy részeg vagy bódult embert fel lehet ismerni, és hozzá lehet mentőt és rendőrt hívni.

A fegyveres őr is túlzás: egy átlagos, önvédelmi sportokban közepesen járatos biztonsági őr lazán földre tud vinni szinte minden iskolást. A fegyver ráadásul plusz veszélyforrás: ha annyira veszélyes elemek járnak oda, hogy szükség van rá, akkor többen rátámadva meg is szerezhetik tőle, akkor pedig még nagyobb baj van. Ne feledd, hogy a rendőr is csak nagyon-nagyon körülhatárolt esetben használhat lőfegyvert. Olyan szabályozás abszurd lenne, hogy a puszta kézzel rátámadó fiatalokat az őr lelőhesse. Viszont néhány biztonsági őr (fegyver nélkül, de önvédelmi sportban való jártassággal) legyen az iskolákban, ezzel egyetértek.


Amivel viszont teljesen egyetértek, az a mentális szűrés. Ezt tulajdonképpen óvodától csinálni kéne, és nem azért, mert az óvodás esetleg agyonveri az óvónénit, hanem azért, mert az egészség része a mentális egészség is, és a társadalom elemi érdeke, hogy a rendellenességeket mihamarabb ismerjék fel, hogy a lehető legnagyobb hatékonysággal korrigálni lehessen a problémákat. Tulajdonképpen a mentális szűrésnek a gyermekvédelmi rendszer részének kéne lennie. Ahogyan pl. a diszlexiás vagy autista gyerekeket szűrik.


És természetesen az efféle támadást csak megkísérlő személyeknek nagyon kemény büntetést kéne adni. Nem vagyok jogász, csak próbálom összeszedni, mi lesz súlyosbító és mi enyhítő körülmény ennek a fiatalnak: Enyhítő körülmény lesz, hogy nincs 18 éves (fiatalkorú), súlyosbító körülmény lesz, hogy felfegyverkezve, előre megfontolt szándékkal cselekedett. Hogy emberölési kísérlet lesz a vád vagy súlyos testi sértés, azt nem tudnám megjósolni. Mindenesetre a hátba szúrásnál a tüdőt, szívet érhette volna a szúrás, ami könnyen halálhoz vezethet, szóval én inkább emberölési kísérletnek tartanám (ez súlyosabb bűncselekmény).

18 év alatti vádlottnál (bármi miatt áll bíróság előtt) automatikusan bíróság elé kéne állítani szüleit, gondviselőit, jelezve a felelősségüket, hogy milyen ember lett a gyerekükből/neveltjükből. És adott esetben "gondatlanságból elkövetett" minősítéssel bűnrészesnek kéne tekinteni az elkövetett cselekményben.

2019. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Ja, az alap probléma nem itt kezdődik. Vissza lehet keresni egy múltkori kérdést ami arról szólt, hogy az óvodába be kell-e integrálni a "problémás" gyerekeket. Ott is hőbörgött habzó szájjal egy anyuka, hogy az ő gyereke is üt,vág,verekszik de hát 140-es az IQ-ja és igenis integráljuk. Gondolom a kis szúrkáló eminenskét is integrálták.
2019. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%
Minden nagyobb gyerek táskájába van lakáskulcs és fém csecsebecsék... A biztonsági őrt meg pl. hova gondoltad? Mert ha csak a bejáratnál van akkor sok értelme nem lenne hisz nem tudja mikor, melyik terembe fog történni valami. Gondolom minden terembe nem lenne egy őr, az már inkább börtön mint iskola!
2019. dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

7-re:

Nyilván azokat a fémtárgyakat, amik nem fegyverek, ki kéne szedni a táskából. Ne csinálj úgy, mintha ez az ellenőrzés megvalósíthatatlan lenne, hisz minden repülőtéren ugyanígy vizsgálják, hogy ne vigyenek fel se robbanóanyagot, se szúró-vágó eszközöket. De meg tudták oldani nálam is ezt, mikor utaztam, pedig farmernadrágomon fémgomb és fémcsatos nadrágszíj volt, túrabakancsomon fém alkatrész, amire a cipőfűzőt tekerem. Mégse kellett egyiket sem levetnem.


A biztonsági őr meg a bejáratnál kéne. Amiatt, hogy ott senki ne tudja megkerülni ezt a vizsgálatot. Ezek után legalább annyit tudnánk, hogy bent kést, viperát, pisztolyt senki nem fog előszedni. Azért ez nagy előrelépés lenne és a mostani támadást is kizárta volna.

2019. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 hollófernyiges ***** válasza:
51%
Műanyagból vagy üvegből is pillanatok alatt össze lehet rakni egy olyan halefot, ami alkalmas valaki megszúrására.
2019. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Vettem már el hatodikos gyerektől is kést a suliban. Ő cigánysoron lakik, azt mondta, hogy azért kell neki, hogy meg tudja hazafelé védeni magát a nagyoktól, ha megint be lennének cuccozva. Szuper. Ez azért nem olyan fsza, ha belegondolunk, hogy neki talán az az egyetlen eszköze, hogy talán legyen ideje elfutni. Viszont mi van, ha a suliban húzza fel valaki annyira, hogy előkerüljön a táskából... Tegyél igazságot!
2019. dec. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

10.-nek.


Egyszerű. Ami nálunk is volt. A portásnak kés, spray, gp. leadva, hazamenetelkor visszakap.

2019. dec. 7. 09:58
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ez volt az első gondolatom, amikor hallottam a hírt.


Nem mondom, hogy akkor nem fordulhatna elő hasonló, de legalább kevesebb esély lenne rá.

Azt nem tudjuk hány olyan eset volt, amikor késsel vagy lőfegyverrel csak fenyegettek valakit, és mondjuk nem történt konkrét szúrás vagy lövés.

Illetve ha tudjuk, hogy ki az, akinél kés volt, akkor az a rendőrségnek is információ a későbbiekben, ha esetleg iskolán kívül történik valami.


Szóval hátránynak nem lenne hátrány, szerintem.

2019. dec. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!